Magento Forum

Page 1 of 2
Çalışan Türkçe Magnetoyla alışveriş yaptıran site var mı? 

altinisik
Jr. Member

Total Posts:  14
Turkey

Merhaba,

Şimdiye kadar magentoyla yapılmış türkçe türkiyede gerçekten satış yapan (sanal pos vs ile) site var mı?

Yazarsanız nasıl örnekler yapılmış bakarız.

Teşekkürler

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

Total Posts:  26
İstanbul, Turkey

Malatya Pazarı[1] var. Gerçi hiç alışveriş yapmadım, ödeme nasıl oluyor bilmiyorum. Ama en son baktığımdan beri bayağı düzelmiş siteleri.

[1] http://www.malatyapazari.com.tr/

Magento Community
Magento Community

Can Demirağ
Jr. Member

Total Posts:  6

Merhaba,
Malatya Pazarı kapanmış sanırım. Krep Danışmanlık Ltd olarak biz yaklaşık 20 gün önce http://www.pazarcuk.com online alışveriÅŸ sitesini açtık. Magento kullanıyoruz. Paypal ve havale ödeme yöntemi kullanıyoruz. Paypal’in türkçe arayüzünün tamamlanması ve ödemeyi trdeki hesaplara aktarmaya baÅŸlamasıyla paypal artık daha çok kullanılmaya baÅŸlayabilir türkiyede.

Bu arada sanal pos başvurularını yaptık, yakında sitemize adapte etmemiz gerekecek. Ayrıca bir kaç farklı konu daha var, magento konusunda tecrübeli yazılımcı arkadaşlar benimle bağlantıya geçerlerse sevinirim.

İyi günler
Can DemiraÄŸ

http://www.pazarcuk.com

Magento Community
Magento Community

stereotomy
Jr. Member

Total Posts:  28

şu ıslık çalınca görünen anahtarlıklara bayılıyordum ya, tekrar çıkmış hehe :D

bu arada enterprise edition olayı hiç hoşuma gitmedi, sanırım presta ya döneceğim

Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

İstanbul, Turkey

Söylediklerine göre, community edition aynı şekilde devam edecekmiş.
Zaten mantıklı olan da o. Topluluk geliÅŸtirsin, biz alıp makyajlayalım, satıp para kazanalım mantığı Google’da bile var.

Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

Total Posts:  7

malatya pazarında öyle bir hata var ki alışverişi bitir aşağıda butonlarda yok.
ben magentonun akış olarak belli şeyleri aşabildiğine inanmıyorum.

müşterilerde eeeh diyip kapama yapabilecek kadar garip yönlendirmeleri var.

akış çok önemli.

aman ne güzel diye almıyor millet.

hepsiburada.com misal en berbat tasarım ama ... işlevsel.

Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

İstanbul, Turkey

"aşağıdaki butonlar"dan kastınız nedir.

Malatya Pazarı’nda nasıl oluyor bilmiyorum ama bizim kullandığımız magentoda böyle bir problem çıkmadı karşımıza.

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

Total Posts:  74

malatyapazarinda evet yok. sepete gidince alışverişi bitir yeri yok. arkadaş haklı. sadece birden fazla adresle alışverişi bitir var..o da sadece bir yazıyla..
düzenlerken bir hata olmuş silinmiş galiba.

bir siteye bakılarak tüm scripti yorumlamış arkadaş. biraz garip olmuş..eğerki kurup kullandıysanız diğer açık kaynaklı e-ticaret scriptlerindeki farkı görürdünüz..
script bence çok iÅŸlevsel önemli olan düzenlerken kullanışlı hale getirmek…

Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

katılıyorum izzet beni eleÅŸtirmiÅŸsin ama katılıyorum fakat kurduÄŸumda da gene beni tatmin etmeyen birde tatmin eden bir çok yönü oldu… bakıyorum türkiyede ciddi bir uygulanmış göremiyorum… bu beni düşündürüyor. çok ürün olsun deÄŸil ciddi uygulanmış ilk 5i kendinizce sayınız oradan hareketle konuÅŸalım bu eticaret danışmanı ve yöneticisi olarak 10. senem ... çok büyük projelerde çalıştım kendimi övmek için söylemiyorum benim amacım kiÅŸiler yazılar templateler yazılımlar ile uÄŸraşıyor. ki bir yazılım firmamızda var.. benim amacım kârlanmaya odaklanmak çabasını uygulayıcılarda görememem ... orada kör bir nokta var. bir kaç kiÅŸi var.. bu aÅŸamayı geçen onlarıda yüzyüze veya isim olarak tanıyorum hatta bizden ürün alıyorlar v.s.

anlatmak istediğim çok farklı bir şey

siz söylerseniz işte türk ilk beş bence budur orada bir mantıkla akışı kontrol edelim..

mümkün deÄŸil yoksa.. biz göz gerefiÄŸi döküyoruz nereye odaklanıyor nereye tıklamak istiyor insanlar… tekerleÄŸi yeniden icat etmeyelim.

Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

doÄŸru bir yorum yapmak için ciddi örnekleri görmemiz lazım. bu ürünlerin bazı özellikleri abartılı. magento sunucu noktasında cpu kullanıyor. ciddi derecede yani bir butik dışında büyük bir emarket mümkün deÄŸil uygulanamaz tanıtılan reklamı bol… yakmıyorsa bana bir kaç veri sunun… ben kendi sunucularıma kurup denedim..

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

Türkiyede bu script gelişmemiş. galiba nedeni çok karışık olduğu için..oscommerce denedim kurdum. okadar basitki. çok amatör..
Magentoda en beğendim şey özellikler kısmı..tek tek özellik eklenebiliyor olması. raporlama gibi bölümler çok ayrıntılı..sistem tam oturduktan sonra bence gerisi gelir..

Türkiyede e-ticaret sitelerin çoğu hostingler tarafndan sağlanıyor..herkes sadece düzenlemesini yapıyor. bence hostingçiler kolay çabuk olan scriptleri seçiyor..
benim site yapım aşamasında..bitince zaten yayınlarım. garanti pos mdülü yapılmış ancak test aşamasında olduğu için bekliyorum. Mjserver magento ile çalışmaya başlamış.
bende çok takıldım magento ile uğraşırken. ama inglizce dokümanlardan, fransızca dokümanları karıştıra karıştıra bayağı bir yol kattettim. bir de http://www.vimeo.com dan videolarda var.

neyse magento artması dileğyle smile. ben sonuna kadar gideceğim bakalım.
kolay gelsin..

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

http://www.quelle.com.tr

şu site magentoya çok benziyor..

Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

quelle aÄŸzı ile kuÅŸ tutsa yol gidemez sayın izzet bey .. tikleyeceksin de yukarıda sepete ekle yi seçeceksin… sanki pazardan domates seçiyor millet. tek tek sepete ekle butonu yoksa ölmüştür o site ki… o ana sayfada sepete ekle bekliyor bu tip siteler bu bir ütopya… bana pm atarsanız sizin sitenizi görmek isterim… emek vermek güzel bir ÅŸey. sonucunu almasını isterim türk insanı hep template ve kodlar arasında kârı ne yaptığını unutuyor..

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Total Posts:  24
Turkey/Ankara

hepinizin yaptığı siteye baktım Magentoyla yapılan o sitelerin çok ucuz ve adi ve acemi işi duruyor ama suç sizin değil magentonun
http://www.aydinwebs.com

Magento Community
Magento Community

altinisik
Jr. Member

Total Posts:  14
Turkey

@Can DemiraÄŸ: Acaba paypal vergisel olarak soruna yol açar mı?  Bu konuda araÅŸtırma yaptınız mı? 

Paralar yurtdışından geliyor gibi mi gözüküyor acaba ?

Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

bundan sonra yol açması mümkün değil. sayın altinisik. paypal türk makamları ile kordine oldu. zamanla zaten daha da anlaşılacaktır boyutu ve şekli. o dediğiniz durum eskiden di artık hesaba direk ödeme yapıyor siz gelen ödemeleri faturaladıktan sonra problem yok ama merdiven altı bir iş yapan bir kişi için zaten bundan sonra herşey felaket olacak. maliye eski maliye değil.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2