Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Jak zwiększyć wydajność magento? 

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Aplikacja sklepu ma duże możliwości, ale dobija mnie kwestia wydajności i konfiguracji sklepu. Testowałem magento na hostingach współdzielonych, takich jak home.pl czy nazwa.pl, jednak muliło strasznie. Zdecydowałem się na wykupienie serwera dedykowanego (kimsufi). Nie to może demon prędkości, ale konfiguracja sprzętowa powinna sobie bez problemu dawać radę z magento. Jest to Intel Pentium Dual 2x2.0+ GHz, 2 GB DDR2, dysk 250GB. Na serwerze leży jedynie magento.
Pozostałe informacje: Apache 2.2.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.51a, dodane APC, w apache włączona opcja KeepAlive, w MySQL włączone query cache, dodany do magento fooman speedster (już usunięty, gdyż nie wnosił nic do wydajności).

Nie wiem co jeszcze można zrobić żeby mi sklep z dodanymi 3 kategoriami i 1 produktem działał choć w połowie tak szybko jak działa http://sweetshop.pl/
W podanym przeze mnie przykładzie wpisuje się adres strony i sklep się pojawia, a to jest najprawdopodobniej hosting współdzielony, gdyż IP wskazuje na KEI. Dlaczego więc na własnej, czystej i nieobciążonej maszynie sklep działa dużo wolniej? Czy może to być kwestia wyższych pingów do Francji? I jak to możliwe, że jedna osoba chodząca po takim pustym sklepie generuje obciążenie procesora na poziomie 20%?

Jeśli ktoś miałby chęć pomóc i doradzić to mogę mu wysłać na PW link z plikiem do phpinfo().

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

lucek
Jr. Member

Total Posts:  7

Link do sklepu na magento?

Magento Community
Magento Community

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Przecież napisałem, że jeśli ktoś będzie zainteresowany pomocą to wyślę mu poprzez PW link.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top