Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magento Kurulumu Hakkında…! 

veyis
Jr. Member

Total Posts:  2

S.a Arkadaşlar Magento Kurulumu Yapmak istiyorum ama hosting firmamla konuştum kendileri bana bu scprit i kurmak için https özelliğini devre dışı bırakıp kurabilirsin dediler ama nasıl scpritten güvenli bölgeyi devre dışı bırakabilirim cevabınızı bekliyorum Saygılarımla

Veyis ASiL

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

veyis
Jr. Member

Total Posts:  2

yokmu cevap verecek kimse ???

Magento Community
Magento Community

equnix
Jr. Member

Total Posts:  13

Çoğu hosting firması güvenliği bahane ederek script kurulumunu yaptırmıyorlar. Daha kurmadan sana böyle bir soruın çıkardılarsa hosting firmanı değiştir. Yeni bir hostin satın al ama almadan önce magento kuracağını, linux server olması gerektiğini, php de bazı ayarları değiştirmen gerektiğin belirt.

Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

Total Posts:  26
İstanbul, Turkey

Admin panele giriÅŸ yaptıktan sonra, System -> Configuration sekmesini tıklayın. Sol tarafta Configuration baÅŸlığı altında Web’i tıklayın. Açılan sayfada Secure kısmında “Use Secure URLs in Frontend” ve “Use Secure URLs in Admin” seçeneklerini “No” olarak iÅŸaretleyin.

Yalnız, mağazanızda SSL kullanmadan bankalardan sanal-POS almanız biraz zor. Ayrıca, müşteriler de SSL kullanmayan bir siteye ne kadar güvenirler orası bilinmez.

Magento Community
Magento Community

quesa
Jr. Member

Total Posts:  15

bazı hosting firmalarının panelinde bu script mevcut otomatik kurulum yapa biliyorsun

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top