Magento Forum

Magento ile Joomla

equnix
Jr. Member

Total Posts:  13

Herkese Merhaba;
Şimdiye kadar joomla + virtuemart ve drupal + Ubercat ile ilgili 1-2 tane web sitesi yaptım. Bu sitelerin hepsini şimdilik sadece katalog olarak kullanmaktayım. Fakat hem joomla tarafında hemde drupal tarafında eksik olan bazı şeyler. Bunun için biraz araştırma yaptım ve magento yu buldum. Denemek için hemen localhost’a kurulumu yaptım ve oldukça iyi olduğunu gördüm. Daha sonra joomla ile magentoyu birlikte çalıştırmayı denedim. internette yaptığım araştırmalarda bu iişin jfusion ile yapılabildiğini öğrendim. Fakat tüm herşeyi denememe rağmen bu birlikteliği sağlayamadım. Hatta yaptığım araştırmalar sonucunda joomlart.com ‘un joomla ve magento için bir tamplate geliştirdiğini gördüm. http://www.joomlart.com/templates_club/magento_themes/jm_purity.html buradn template’yi inceleyip online demosunu kullanabilirsiniz.
Bu kadar uzun yazdıktan sonra sormak istediğim
joomla ile magentoyu birlikte çalıştırabilien varmı?
entegrasyonu sağlayabilen varmı?
var ise bu işlem nasıl ve hangi versiyonlarla yapılıyor öğrenmek isterim.
Herkese selamlar.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Hasan ACAR
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhaba equnix,
Sizin geçtiğiniz yollardan geçip mesajınıza kadar geldim. Magento’yu kurup deneyeceğim. Joomla ile Magento isminin yan yana geçmesi bir referans oldu benim için. Test ederken farkettiğiniz güzellikleri paylaşırsanız sevinirim. Görüşmek üzere.

Magento Community
Magento Community

equnix
Jr. Member

Total Posts:  13

Herkese tekrar merhaba;
Magento ile joomlayı birlikte kulllanmak için şimdiya kadar yaptıklarım şunlar
tüm bu denemelerimi kendi localhostum da wamp server ile gerçekleştirdim.

1. http://localhost/joomla klasörüne joomla 1.5.9 kurdum.
2. http://localhost/magento klasörüne mgento 1.2.0.3 kurdum.
3. Joomla bileşeni olarak joomlanın içinden jfusion 1.1.1 kurdum.
4. Jfusion içerisinden master olarak joomla ınt seçtim ve konfigüre ettim.
5. Jfusion içerisinden slave olark magento seçtim ve konfigüre ettim.
6. Kullanıcıları senkronize ettim. Magento da kayıtlı olan kullanıcıları joomlaya başarılı bir şekilde aktardım ve test ettim.
7. Jfusionu aktif hale getirdim.

Buraya kadar sistem gayet güzel çalıştı.

Buradan sonra ise yapılacak olanlar?
1. Magentoda kayıtlı olan kategoriler ve ürünleri joomla içerisinde nasıl görebiliriz.
Örn:Virtue mart kullandığınız zaman bileşenler kısmından virtumart gelir burada istediğiniz şekilde kategori ve ürünkerinizi girersini.
Daha sonra joomla da modeüller kısmına gelip istediğiniz virtumart modülünü şablonunuzun yapısına göre body,left,right gibi yerlerde gösterebilirsiniz.
Soru?
Bu işlemi magento için nasl gerçekleştireceğiz.
Herkese selemlar

Magento Community
Magento Community

PipiS
Jr. Member

Total Posts:  12

equnix - 25 February 2009 06:22 AM

Herkese tekrar merhaba;
Magento ile joomlayı birlikte kulllanmak için şimdiya kadar yaptıklarım şunlar
tüm bu denemelerimi kendi localhostum da wamp server ile gerçekleştirdim.

1. http://localhost/joomla klasörüne joomla 1.5.9 kurdum.
2. http://localhost/magento klasörüne mgento 1.2.0.3 kurdum.
3. Joomla bileşeni olarak joomlanın içinden jfusion 1.1.1 kurdum.
4. Jfusion içerisinden master olarak joomla ınt seçtim ve konfigüre ettim.
5. Jfusion içerisinden slave olark magento seçtim ve konfigüre ettim.
6. Kullanıcıları senkronize ettim. Magento da kayıtlı olan kullanıcıları joomlaya başarılı bir şekilde aktardım ve test ettim.
7. Jfusionu aktif hale getirdim.

Buraya kadar sistem gayet güzel çalıştı.

Buradan sonra ise yapılacak olanlar?
1. Magentoda kayıtlı olan kategoriler ve ürünleri joomla içerisinde nasıl görebiliriz.
Örn:Virtue mart kullandığınız zaman bileşenler kısmından virtumart gelir burada istediğiniz şekilde kategori ve ürünkerinizi girersini.
Daha sonra joomla da modeüller kısmına gelip istediğiniz virtumart modülünü şablonunuzun yapısına göre body,left,right gibi yerlerde gösterebilirsiniz.
Soru?
Bu işlemi magento için nasl gerçekleştireceğiz.
Herkese selemlar

Böyle bir şey yok…

magentonun yapısı anlayışı kültürü farklı joomlanın farklı ancak joomla özelliklerini temalarda kullanabilirsin. seninde örnek verdiğin gibi bu işi joomlaart yapıyor. onlar temaları joomlaya uyarlıyor ama içerik tamamen magento, olması gerekende budur.

tavsiyem sadece temalar üzerinde çalışınız.

Magento Community
Magento Community

Ugur Terzi
Jr. Member

Total Posts:  1
Turkey

PipiS arkadaşımızın dediği gibi iki sistem MySQL mimarisi olarak tamamiyle farklıdır. Burada Joomla tecrübenizi kullanabileceğiniz tek şey temaları aktarmak olabilir. Bu da zaten aynı mesajda belirtilmiş.
Bir tavsiyem var, oturup insanların açık kaynak yazılımları üzerinizde denemelerine izin vermeyin. Kim ne biliyorsa geliştirmeye baksın. Açıkçası ben magentoyu locale kurup MySQL yapısını incelemek için kullanırım. Başka bir sebeple( e commerce iş yapmak veya yapıp satmak) community sürüm kullanılmaz.

Magento Community
Magento Community

quesa
Jr. Member

Total Posts:  15

bence hiç uğraşmayın aynı host içerisine ayrı ayrı kurup bir birilerini link verin gitsin çelik kapı sitem için bende joomlayı tercih ettim

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top