Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magentoda güvenlik

ramtaur
Jr. Member

Total Posts:  4

Merhabalar,

Magentoyu yeni gördüm, özellikleri ve yapısı güzel kendi isteğime görede düzenledim bir çok şeyi.

Alışveriş sitesi açmak istiyorum ancak endişem güvenlik.. Sonuçta bir ücret ödemiyoruz.

Sizce magento ne kdr güvenli ?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Total Posts:  29
Istanbul, Turkey

güvenlik sadece magento ile ilgili guvenlik ten ibaret olduguna inanmıyorum. Sizin magento yu nasil bir sunucuya kurup (shared hosting?) bu sunucuyu nasıl yonettiginize kadar pek cok kıstas var.

Magento kod tabani olarak ne kadar guvenlidir sorusunun cevabı bence yeterince guvenlidir. Sonucta, siz yamalari ve guncellemeleri takip eder ve sunucunuzu iyi yonetirseniz guvenlik ile ilgili bir sikinti yasayacaginizi dusunmuyorum.

Nitekim hem acik kaynak hemde bir firma tarafından gelistirilen bir sey oldugu icin buglar cok hızlı bulunup cok hızlı bir sekilde duzeltiliyorlar ve guncellemeler cıkarıyorlar. Bir bug bulundugu takdirde yama cikana kadar bu bug i ogrenmez ve buna karsı onlem almaniz tabii ki gerekebilir ama buda gene magento ile ilgili bir sorundan ote, sizin bu tarz guvenlik aciklarini ne kadar takip ettiginiz ile de alakali

umarim yardimci olabilmisimdir

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top