Magento Forum

MAIL gonderim islemi calismiyor

thraine
Jr. Member

Total Posts:  5

merhaba
Asagida konusu vardi fakat yeni baslik acmak istedim.Sorun host kaynakli ve extra bir islem yapmamiz gerekiyor
hostum natro ve php uzerinden smtp kullanarak mail gonderirken authentication yapmak zorundaymis ve bunu bana gonderdikleri dosyalarla yapicakmisim phpmailer gibi birsey.
Fakat magentonun smtp extentionlari var ve burda login ayarlarinida girebiliyorsunuz fakat bir turlu calistiramadim.
Cok ciddi bir problem olmaya basladi ve hostu degistirmeye kadar gidecek.Natro destek vermiyor burda halbuki bunlarin server yapilandirmasi yuzunden biz ugrasmak zorunda kaliyoruz.Ne hostumun mail ayarlari nede gmail ayarlari ile contact formdan mail alamadim.Kaldiki siparis aldigimda da musteriye mail gitmesi vs gerekicek isler daha da karmasik aslinda.Bana gonderdikleri php dosyasi sadece contact form icin.

Bu isi cozebilmis biri varmi merak ediyorum magentoda.google dan arastirdiklarima gore prestashop da joomlada da ayni problemler var fakat o tarafta kaynak cok oldugu icin cozum olabiliyor.php bilen birilerinin el atmasi lazim bu probleme.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

esenb
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhaba,

Aynı sorunu yaşıyorum. Bu konuda bir çözüm üretebildiniz mi?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top