Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Url rewrite index.php/ yazınca ürün sayfaları açılmıyor, Admin panele de girilmiyor

selmante
Jr. Member

Total Posts:  4

bebebingo.com internet sitemizi yeni bir hosta taşıdık. açılış sayfası bebebingo.com/index.php geliyor. Ancak herhangi bir submenu yada ürüne tıkladığım zaman sayfa açılmıyor. mesela: bebebingo.com/,index.php/urunsayfası.html diye geliyor link. bu şekilde açılmıyor. index.php kısmını elle silip yani bebebingo.com/urunsayfası.html olunca açılıyor. bu birinci problemim.
ikinci poblemime gelince; admin sayfası açılmıyor. web sayfası bulunamadı diyor. Eski hostta iken herşey gazel güzel çalışıyordu. yenisinde niye böyle oldu? bi fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

herkese kolay gelsin.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

ferdi03
Jr. Member

Total Posts:  3

Merhaba…

hatanın sebebi çok açık.
sistem-ayarlar-sol menüden web’i tıkayın.
SEO - Arama Motoru Optimizasyonu tıklayıp Web Sunucusu Adres Yeniden Yazımını (URL Rewrite) Kullan EVET seçip kaydedin…

Magento Community
Magento Community

selmante
Jr. Member

Total Posts:  4

ferdi03 - 13 March 2013 03:12 PM

Merhaba…

hatanın sebebi çok açık.
sistem-ayarlar-sol menüden web’i tıkayın.
SEO - Arama Motoru Optimizasyonu tıklayıp Web Sunucusu Adres Yeniden Yazımını (URL Rewrite) Kullan EVET seçip kaydedin…

tavsiyen için teşekkürler. Ama mesajımda admin paneline de ulaşamadığımı yazmıştım.

Ama bu meseleyi şöyle hallettim, belki başka ihtiyacı olan olursa diye,

admin paneline ulaşamamın sebebi ssl sertifikasının olmamasıymış. sanalpos kullandığımız için belki de olabilir. SSL sertifikası olmadan https protokolünü kullandırmıyor hosting. yeni bir ssl srtifkası aldım. ve admin paneline dolaylı yöntemlerle eriştim.

url rewrite olayına gelince de, .htaccess dosyasında bazı değişiklikler yapmam icab etti.

<IfModule mod_rewrite.c>
modülünü direk olarak şu şekilde editleyince olayım çözüldü.
<IfModule mod_rewrite.c>

Options +FollowSymLinks
    RewriteEngine on
    RewriteRule 
^index\.php$ - [L]
    RewriteRule 
. /index.php [L]
    RewriteRule 
(.*) magento/$1 [NC,L]

RewriteBase 
/

RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]

RewriteCond 
%{REQUEST_URI} !^/(skin|media|js)/

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond 
%{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond 
%{REQUEST_FILENAME} !-l

</IfModule>

aslında ilk düzenlediğimde RewriteRule (.*) magento/$1 [NC,L] kısmı yoktu. Ancak stilleri almayınca sistem bunu da eklemek zorunda kaldık. Bunu da forumlardan araştırarak elde ettim.

herkese kolay gelsin.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top