Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Birkaç ufak problem…

Halil Kaya
Jr. Member

Total Posts:  5

Merhaba,
E-ticaret uygulamasına giriÅŸ için önümde 3 seçenek vardı: osCommerce, PrestaShop ve Magento. osCommerce ve PrestaShop’u birkaç özelliklerini sevmediÄŸim için eledim. Magento gerçekten çok hoÅŸuma gitti. Fakat çok yeni olduÄŸum için yapamadığım bazı ÅŸeyler var. Belki bunlar benim yerel sunucumdan da kaynaklanıyor olabilir ama yine de yardım edebilirseniz sevinirim.
Daha önceleri Magento’yu kurarken hata veriyordu, kurmuyordu v.s. Åžimdi ise Magento’yu kurdum. Bir ürün ekliyorum. Ayrıca bir müşteri hesabı açarak bu ürünü satın almak istiyorum. Fakat ürüne tıkladığım an Error Report baÅŸlıklı bir hata veriyor. Aslında bir hata deÄŸil sanırım bir kodlama hatası gibi görünüyor. Daha sonra Magento’yu baÅŸka bir bilgisayara sıfır Linux kurulumu ve üzerine PHP 5.0, Apache 2 ve MySQL 5 kurulumu yaparak denedim. Bu kez de ürünü satın almak istediÄŸim zaman benzer hatayı veriyor. Belki de yeni sürümü beta dır ve bu sorunlar giderilmemiÅŸ olabilir diye düşünerek en eski sürümlerinden birisini kurdum fakat yine aynı hatayı alıyorum.
Benim öğrenmek istediÄŸim, bu hataları almamın sebebi Magento’nun yazılımsal hataları mı yoksa benim bilgisayarımda mı bir sorun var (ki hiç sanmıyorum sıfır tertemiz kurulum yaptım sırf Magento için).

Ä°kinci bir husus olarak da Magento’yu Pardus’a kurmaya çalışırken pdo_mysql eklentisinin yüklü olması gerektiÄŸi hatasını alıyorum. Bu eklentiyi nasıl yükleyebilirim? (Pardus depolarında yok).

Şimdiden teşekkürler.
Ä°yi çalışmalar…

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Halil Kaya
Jr. Member

Total Posts:  5

Yardımcı olduÄŸunuz için çok teÅŸekkür ederim…
Cevabını ben yazayım, yapamayan arkadaşlar için.
ArkadaÅŸlar, eÄŸer allowed memory size ile ilgili bir hata alıyorsanız (ÅŸuan hatanın tamamı aklımda deÄŸil) php.ini dosyasındaki memory_limit kısmını arttırarak tekrar deneyin. Sorun çözülüyor…

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top