Magento Forum

Seomoz si extensie Seo Suite Pro

by_gabrielos
Jr. Member

Total Posts:  26

Salutare.
Am o mica problema si sper sa gasesc un pic de ajutor din partea voastra (este binevenita orice idee).

Am terminat de curand un site care are in spate magento 1.7. Mi-am adaugat categorii, subcategorii, produse si continut unic pe fiecare pagina (chiar si pe prima pagina care are text cu acele cuvinte cheie ce ma intereseaza). Deasemenea la fiecare produs in parte am completat cu date unice, meta title, meta description si meta keywords.

Evident foarte multumit de munca pe care am facut-o, am zis sa trec la umatoarea etapa - SEO. Am intrat pe seomoz unde mi-am creeat un cont. Aici surpriza… aproximativ 41 erori si 1700 de notificari / warnings.... mare parte spun:

“Overly-Dynamic URL” si nu stiu ce reprezinta acest lucru. Tot in raport am gasit
“Title Element Too Long (> 70 Characters)” - easy fix cred eu.
“Temporary Redirect” - nu stiu ce sa fac aici si nu stiu ce reprezinta.
“Duplicate Page Content” - ciudat, fiecare pagina are continut unic si
“Too Many On-Page Links” - nici asta nu mi dau seama ce vrea sa fie

Am tot stat pe Google cautand solutii si am dat peste o extensie Seo Suite Pro pe care am dat ceva banuti. Din cate am inteles aceasta extensie ma poate ajuta sa rezolv “bug-urile” site-ului si astfel sa Google sa fie mai prietenos cu site-ul meu doar ca nu stiu care sunt cele mai bune setari. Ati mai folosit aceasta extensie?

Image Attachments
er.JPG

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top