Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Нужда от помощ - магенто 1.6.2

zaplahata
Jr. Member

Total Posts:  2

Може би сме избрали грешна/проблемна версия, или просто ние си не можем, но от 2 дни се мъча да създам конфигурируем продукт и не се получава. Създавам атрибут сет за продукта, по туториал за създаване на атрибут сетове ... но никъде не откривам реда “Използва се за Конфигурируеми Продутки - Да” ... след което добавям продукт, избирайки му този атрибут сет, и в него ги няма новосъздадените от мен атрибути ... или версията не е наред, или туторияла по който се учим не е за нея ... моля помощ от някой по запознат, като при предложения за смяна на версията моля да се обосновете ... сравнително нови сме и не сме в течение на плюсовете и минусите н различните версии.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

rizn
Jr. Member

Total Posts:  10

Опитай следните методи:

1. Прегледай дали атрибута е тип падащо меню - dropdown, само този тип може да бъде използван за конфиг.

2. Прегледай атрибута, по-който искаш да конфигурираш продукти. Ð’ “Attribute Properties” имаш падащо меню за избора Use To Create Configurable Product -> Yes

3. Провери дали въпросният атрибут е добавен към Комплекта/Attribute Set/, който използваш.

Ако продължаваш да не успяваш, пиши отново wink Успех

Magento Community
Magento Community

Vassilkova
Newbie

Total Posts:  0

Здравейте! И аз имам проблем със създаването на конфигурирани продукти. Няколко пъти направих всичко по инструкциите, които открих, всички настройки са както трябва, но все пак не се получава. Искам да създам продукт, чиято цена да се определя от избраното в dropdown менюто. Ще се радвам ако някой успее да ми помогне, защото вече взех да се отчайвам blank stare

Magento Community
Magento Community

peychev
Jr. Member

Total Posts:  2

И аз имам същия проблем…

Magento Community
Magento Community

rizn
Jr. Member

Total Posts:  10

Цената на продукта може да бъде променена след като бъде добавена стойност към опциите(децата) на продукта.

Ето едно полезно четиво, което ще свърши работа: http://www.magentocommerce.com/knowledge-base/entry/tutorial-creating-a-configurable-product

Ако отновно нещо не се справяте, възможно е проблема да е конфигурациятя, което ме съмнява. Можете да ми пишете лично съобщение с повече детайли за проектите ви или през контактите на RIZN, с удоволствие ще помогнем wink

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top