Magento Forum

   
Tworzenie i sprzedaż modułów do magento - jak to wygląda ? 
 
fishol
Jr. Member
 
Total Posts:  1
Joined:  2012-02-01
 

Witam, podczas pracy przy projektach magentowych musiałem nie raz szukać dla klientów gotowych modułów i zauważyłem że magento connect jest zapchany całą masą niedziałających lub kiepsko działających modułów, na dodatek z bardzo kiepskim supportem. To co mnie udeżyło to fakt, że mimo kiepskiej jakości i wysokiej ceny, moduły sprzedają się całkiem dobrze, co jest zastanawiające.

Dlatego też chciałem zapytać jak wygląda kwestia zarabiania na pisaniu modułów do magento. Czy serwis magentocommerce pobiera jakieś wysokie prowizje od sprzedanych sztuk ? Czy łatwo jest się przebić z z własnymi modułami ? Łatwo o klienterię ? Jak wygląda kwestia pobierania płatności ? Czy pieniądze przechodzą na konto w serwisie i następnie trzeba je przelać na własne konto bankowe ? Czy trzeba rozliczać się z urzędem złodziejskim, pfu, skarbowym z sprzedaży takich modułów ? Jak wygląda realny zysk ze sprzedaży takich modułów i czy jest dużo formalności z tym związanych ?

 
Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
 
kamilborkowski
Member
 
Avatar
Total Posts:  54
Joined:  2010-02-01
 

Pierwsza i najważniejsza sprawa jest taka, że płatnych modułów nie zamieszcza się na magentocommerce.com. Tutaj pozostaje tylko opis i link do sklepu, w którym już sam sprzedajesz swoje moduły.

 
Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top