Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Tworzenie i sprzedaż modułów do magento - jak to wygląda ? 

fishol
Jr. Member

Total Posts:  1

Witam, podczas pracy przy projektach magentowych musiałem nie raz szukać dla klientów gotowych modułów i zauważyłem że magento connect jest zapchany całą masą niedziałających lub kiepsko działających modułów, na dodatek z bardzo kiepskim supportem. To co mnie udeżyło to fakt, że mimo kiepskiej jakości i wysokiej ceny, moduły sprzedają się całkiem dobrze, co jest zastanawiające.

Dlatego też chciałem zapytać jak wygląda kwestia zarabiania na pisaniu modułów do magento. Czy serwis magentocommerce pobiera jakieś wysokie prowizje od sprzedanych sztuk ? Czy łatwo jest się przebić z z własnymi modułami ? Łatwo o klienterię ? Jak wygląda kwestia pobierania płatności ? Czy pieniądze przechodzą na konto w serwisie i następnie trzeba je przelać na własne konto bankowe ? Czy trzeba rozliczać się z urzędem złodziejskim, pfu, skarbowym z sprzedaży takich modułów ? Jak wygląda realny zysk ze sprzedaży takich modułów i czy jest dużo formalności z tym związanych ?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

kamilborkowski
Member

Total Posts:  54

Pierwsza i najważniejsza sprawa jest taka, że płatnych modułów nie zamieszcza się na magentocommerce.com. Tutaj pozostaje tylko opis i link do sklepu, w którym już sam sprzedajesz swoje moduły.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top