Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Produkty konifugrowalne a magazyn

mastek
Jr. Member

Total Posts:  5

Witam,
Jestem nowym użytkownikem magento i prubuje przenieść sklep rowerowy na własnię tą platformę, jako że w późniejszym czasie będziemy chcieli powiązać serwis z programem magazynowym subiekt mam parę pytań czy jest to osiągalne na tej platformie:

Dla przykładu weźmy rower: gdzie klient musi wybrać kolor i wymiar:
- wiem jak to zrobić jako produkty proste ale wiążę się to z powielaniem kilkukrotnym (wiele kororów i rozmiarów) tego samego produktu (w celu uzyskania unikalnego kodu magazynowego), i tutaj nie ma problemu jak będziemy mieli kod magazynowy to możemy wiązać to z subiektem,
- wiem rówież że można wprowadzać produkty konfigurowalne np. rower gdzie kolor i rozmiar użytkownik sam sobie wybiera,
- ale z tego co zobaczyłem kod SKU jest zawsze taki sam dla innego rozmiaru czy koloru, a niestety w magazynie każdy wymiar czy kolor ma inny kod,

Możecie mi podpowiedzieć jakięś rozwiązanie? Czy wogóle system oferuje takie coś, czy należy kupić dodatkowy komponent?

Z góry dziękuje

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

snowdog
Jr. Member

Total Posts:  18
Poznan, Poland

To co chcesz osiÄ…gnąć jest wbudowane w Magento i tak naprawdÄ™ jest istotÄ… produktu konfigurowanego. JeÅ›li masz np. prod. konf. rower górski wystÄ™pujÄ…cy w 2 kolorach i 3 rozmiarach, to każdy z elementów kombinacji jest osobnym prostym produktem ze swoim SKU (dla konfigurowalnego tworzysz tylko wirtualne SKU w stylu “rower") - rower czerwony S, rower niebieski S, rower czerwony M, rower niebieski M itp.

Do Subiekta przekazanę będą tylko SKU produktów składowych, a nie nadrzędnego. Całość najlepiej zaimportować z CSV/Excela, zamiast bawić się w wyklikiwanie produktów (mozna je też w miarę szybko tworzyć z poziomu produktu nadrzędnego, wtedy unikalne SKU tworzą się automatycznie z nazwy produktu i składowych cech).

Magento Community
Magento Community

mastek
Jr. Member

Pobawiłem się trochę i mam:
1. Produkty konfigurowalne + produkty proste
- Mam produk konfigurowalny status widoczny, i przypisany do kategorii Rowery/MTB
- mam produkty proste opcje (kolory, rozmiary) wszystkie możliwości i ustawiony status widoczny ale nie przypisany do żadnej kategorii
W takim przypadku widzę wszystkie produkty w jednym konfigurowalnym i w warstwowej nawigacji tylko ten jeden ale w każdej podgrupie jaka jest w (rozmiarze, kolorze) Minusem tylko jest to że jak kliknę na kolor np. Biały a w produkcie konfigurowalnym pierwsze zdjęcie jest czarne to trochę źle to wygląda.
- klient kupując rower musi wybrać odpowiedni kolor i rozmiar
- wtedy kod SKU idzie z produktu prostego
2. Produkt prosty + niestandardowe opcje
- dodajemy tylko jeden produkt i klient kupujÄ…c musi wybrać kolor i rozmiar co wygeneruje kod SKU typu “rower"-"color"-"rozmiar"
Przydatne kiedy towaru nie trzymamy w magazynie, ale jest na zamówieni, minusem jest to że kolory i rozmiary nie sÄ… w warstwowej nawigacji i nie wiem jak usunąć “-” w SKU

Rozumiem że tobie chodzi o sposób pierwszy, czy jeszcze jest jakaś opcja do której nie doszedłem.

Magento Community
Magento Community

snowdog
Jr. Member

Poznan, Poland

mastek - 10 January 2012 12:36 AM

mam produkty proste opcje (kolory, rozmiary) wszystkie możliwości i ustawiony status widoczny ale nie przypisany do żadnej kategorii

Ustaw lepiej “niewidoczny pojedynczo”, bo inaczej proste produkty bÄ™dÄ… nadal dostÄ™pne z wyszukiwania

Minusem tylko jest to że jak kliknę na kolor np. Biały a w produkcie konfigurowalnym pierwsze zdjęcie jest czarne to trochę źle to wygląda.

To załatwiasz modułem, albo gotowym z connecta, albo można sobie prosty napisać samemu (praktycznie tylko JS)

2. Produkt prosty + niestandardowe opcje

Szczerze mówiąc, to trochę hack i nie widzę zalet takiego rozwiązania. Za to może skomplikować życie jeśli będziesz chciał bardziej rozróżnić poszczególne składowe bardziej (chociażby o tę podmianę kolorów, trzeba by powiąać niestandardowe opcje z obrazkami...)

Magento Community
Magento Community

mastek
Jr. Member

snowdog - 10 January 2012 12:46 AM

Minusem tylko jest to że jak kliknę na kolor np. Biały a w produkcie konfigurowalnym pierwsze zdjęcie jest czarne to trochę źle to wygląda.

To załatwiasz modułem, albo gotowym z connecta, albo można sobie prosty napisać samemu (praktycznie tylko JS)

Dziękuje za pomoc, a jesteś w stanie mi podać nazwę tego modułu

Magento Community
Magento Community

snowdog
Jr. Member

Poznan, Poland

Nie bardzo, widziałem parę takich przelotem w Connect, ale my mamy do tego kilka swoich, w zależności od potrzeb. Dobrze opisane są szybkie zmiany na Wiki http://www.magentocommerce.com/wiki/4_-_themes_and_template_customization/catalog/change_product_image_on_view_page_to_associated_product_s_image (chciaż żeby było idealnie to trochę swojego kodu trzeba tam dodać).

Oprócz tego zostaje ci użycie Simple Configurable Product, ale to już inna bajka, bo on zmienia podejście do produktu konfigurowalnego.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top