Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Tökör szerver / backup

keri_krisztian
Jr. Member

Total Posts:  21

Sziasztok!

Abba a problémába futottam bele, hogy ideiglenesen költöztetni kellene a boltot. Elvben ez ugye nem is lenne akkora feladat, sqldump, némi tar, domain átirányítás és lényegében készen is volnánk. Ehhez képest az admin felület nem megy. internal server error, de ezt is csak firebug közli, böngészőben fehér lap az eredmény. A frontend-el semmi gond, kiválóan működik.
Van valakinek hasonló tapasztalata és megoldása a dologra?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

keri_krisztian
Jr. Member

Total Posts:  21

Sikerült rájönnöm, hogy megint én voltam a figyelmetlen.
Tehát:

amikor létrehozzuk a tükörszervert ne felejtkezzünk meg a php curl-ról sem, mert ubuntu alatt ez az egyetlen igényelt hozzávaló, ami nem települ a php csomaggal, és persze ha már php-nál tartunk, akkor a date.timezone -t is állítsuk be.

Utána már tényleg nem macera a dolog tar -pczfv xxx.tar.gz -> scp -> tar xvfz xxx.tar.gz -> mysqldump -> és működök is.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top