Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

.htaccess - doména, subdoména

MartinXYZ
Jr. Member

Total Posts:  3

Dobrý den. Nemohu se hnout z místa s jednoduchým nastavením .htaccess.
Mám soubory funkčního shopu uloženy v rootu webu. Chystám se upgradovat a chtěl jsem vytvořit testovací verzi na subdoméně, ale po nastavení .htaccess se to stále cyklí a nespustím ani instalaci.
V rootu v htaccess kromě jiného je základní nastavení:

RewriteBase /
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteCond 
%{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond 
%{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond 
%{REQUEST_FILENAME} !-l
RewriteRule 
.* index.php [L]
v subdoménÄ› “test” jsem kromÄ›
RewriteBase /test/
zkoušel různé možnosti např.
RewriteRule ^([^.^/]+)(/)?$ %{DOCUMENT_ROOT}/test/index.php [L]
Subdoména má i záznam v DNS.
Nevím, zda je potřeba ještě dál něco přepsat i v souborech magenta (zkoušel jsem v indexu
$mageFilename 'test/app/Mage.php';
, už to ale dělám jen pokus omyl, nepovedlo se mi to ani podle fóra dle nastavení multistore apod.
Pokud jste to někdo řešili, prosím o nějaký příklad, díky.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

No do htacces bys vubec lezt nemel.
Ja osobne delam:
* vyrobim adresar,
* nahraju do nej Magento
* zkopiruji db
* zmenim pripojeni v Magentu na novou db
* nastavim hosts,
* upravim zaznam v db, aby ukazoval na novou adresu

Hotovo grin

Mimochodem Magento neumi behat na subdomenach, takze je potreba to vzdy resit pres zaznam v hosts.
MM.
.

Magento Community
Magento Community

MartinXYZ
Jr. Member

Díky za odpověď. No měl jsem asi 3. testovací verze shopu na subdoménách na jedné doméně. Stačilo jen

RewriteBase /subdomena/
. Hosting mi neumožňuje nastavit hosts, to řešilo přímo nastavení DNS. Tehdy ale v rootu ještě nejel shop s nastaveným
RewriteBase /
RewriteRule .* index.php [L]
Myslím, že je to jen hloupost a nÄ›kde se to hádá. Jen už neví, co jsem zkouÅ¡el a co ne, zda je problém jen v sub atd. ChtÄ›l jsem nyní pÅ™ed upgradem nejprve udÄ›lat novou čistou instalaci, abych porovnal rozdíly na konkrétní konfiguraci a ověřil postup. Databázi bych pÅ™enést mohl, ale leda z jiné verze, abych v případÄ› chyby poznal, co mi to vlastnÄ› jede smile (stačí nevymazat cache aj. a je guláš smile ) Ve výsledku ale stejnÄ› budu používat současnou DB, ale musím upgradovat postupnÄ›, mám naposled verzi 1.3 a to přímo na 1.6.1 a nové “extenze” nejde.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

jj, to na 1.6.1 hnedle nedostaneš, teď jsme převáděli z 1.3.x hodně shopů, byla to vcelku rozšířená verze grin
Jestli chceš, udělám ti pískoviště u nás grin
M.

Magento Community
Magento Community

MartinXYZ
Jr. Member

Díky za nabídku. PotÅ™ebuji to ale právÄ› vyzkouÅ¡et na tom konkrétním “stroji”, teda pokud nebudu muset hledat jiný hosting.  Nanečisto jsem si vÅ¡e už odzkouÅ¡el na lokále (hlavnÄ› design, ... templaty a struktura se mÄ›nila). Je potÅ™eba opravdu postupnÄ› upgradovat DB a projít verze. Stačilo na 1.4.2, na 1.5.1 a na 1.6.1.
Předchozí problém jsem částečně vyřešil, najednou to nějak jede (výsledek napíšu až ověřím), nastal ale jiný asi jako důsledek přepisů nebo špatných cest, místo klasického instalatoru se mi stále spouští downloader. To by tak nevadilo, kdyby po načtení souboru nekončil chybou, ...
M.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top