Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Genel Bir Açıklama herkes baksın

volkanyoruk
Jr. Member

Total Posts:  1

Arkadaşlar bu sistem çok başarılı bir sistem ama en onemli sorun kurulum sorunu birisi bunu resimli olarak anlatım yapa daha güzel olmaz mı herkes ona bakarak yapsa bende kuramadım....

PHP Extension “pdo_mysql” must be loaded
PHP Extension “mcrypt” must be loaded

hatasını aldım fakat ne yapacagım hakkında en ufak bilgim yok arkadaşlar yardım ediyor güzel ama anlattıkları şeyleri birazda acıklayarak anlatırlarsa daha iyi olucak

ben localhost kurdum ama basarısız oldum bu konuda kendimi geliştirmk istiyyorum.

Saygılarımla....
msn : volkan_yoru@ hotmail . com

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

desilver
Jr. Member

pdo_mysql ve mcrypt extansion’larını php.ini dosyana tanımlaman gerekiyor. Kolay gelsin.

Magento Community
Magento Community

Mr.Celik
Jr. Member

Total Posts:  6

php.ini dosyası yok magento klasöründe. php ini sample var ve onu açtığımda altta bir tane extension yazılı ve ne kadar eklersem ekleyim olmuyor mesela. arkadaşın dediği gibi resimli anlatım yapılamaz mı?

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Total Posts:  29
Istanbul, Turkey

bu senin kurmuus oldugun apache ve php kurulumu ile ilgili php.ini dosyasini magento klasorunde degil, apache conf klasorlerinde araman gerekiyor.

muhtemelen yapman gereken tek seyde onlerindeki # isaretini kaldirmak olacaktir.

Magento Community
Magento Community

mertpervin
Jr. Member

arkadaşım sırf senin sorununa çözüm bulmak için üye oldum. bu sorun benim başımada gelmişti kafayı yiyecektim ama çözdüm. şimdi beni iyi dinle.

Localhost a kuruyosan ve Wamp Server kullanıyosan wamp’ı çalıştırdığında saatin orda küçük simgesini görürsün ona bir kez tıkla “PHP"ye gel oradan “PHP Extensions"a gel ve bu magentonun istediklerini o listede aktif yap. hiç bir sorun kalmayacaktır. EÄŸer orda bulamazsan “PHP Extensions"un hemen altında “PHP Settings” var orayada bak.

Magento Community
Magento Community

serhat_alpaslan
Jr. Member

Total Posts:  8

;extension=php_pdo.dll satırının başındaki noktalı virgülü kaldırınız. Sonra, ;extension=php_pdo_mysql.dll satırının başındaki noktalı virgülü kaldırıp kaydettiğinizde, pdo_mysql eklentisini aktif hale getirmiş olursunuz.

;extension=php_mcrypt.dll
;extension=php_curl.dll
;extension=php_gd2.dll satırlarının başlarındaki noktalı virgülleri kaldırınız.

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Total Posts:  24
Turkey/Ankara

Ben anlatıyım bazı arkadaşlar eksik anlatıyor ve devamı yok

;extension=php_curl.dll
;extension=php_gd2.dll satırlarının başlarındaki noktalı virgülleri kaldırdın

İçinde İki Dll var libmcrypt.dll bunu apache içinde bin klasörüne
php_mcrypt.dll bunu ise php klasöründeki ext klasörüne ve sorun çözüldü

ondan sonra kaldırdında bunların dll veya dosyası nerde onu hiç soran yok tabiki

http://rapidshare.com/files/212399055/aydinwebs.com.rar.html

bu adresten de onu indir sonra çalışır teÅŸekkür et yeter bu arada bunu phpnin içinde ex’t klasörüne atacaksın orasınıda anlatmayım

Magento Community
Magento Community

missycat
Jr. Member

Forumu dikkatlice okursanız, adım adım magenta kurulum dosyası bulunuyor. Ara butonua “magenta kurulum” yazmanız yeterli.

Magento Community
Magento Community

webdesing
Jr. Member

Total Posts:  2

Ben anlatıyım bazı arkadaşlar eksik anlatıyor ve devamı yok

;extension=php_curl.dll
;extension=php_gd2.dll satırlarının başlarındaki noktalı virgülleri kaldırdın

İçinde Ä°ki Dll var libmcrypt.dll bunu apache içinde bin klasörüne sadece o dosyayı atın restart cekip sayfayı countine deyin haxi arkadasımız cok güzel anlatmıs onun dediqi gibi yaptim sadece bir dosyayı atmadım calisti tÅŸk ederim yukarı daki yazılar haxi arkadasımızdan alıntıdır…

Kolay Gelsin smile

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top