Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Din categoria “How do I …?”

cristache
Member

Total Posts:  72
Bucuresti - Romania

Salut,
In curand vreau sa deschig primul magazin online folosind Magento. Dar fiind inceptor, ma lovesc de diverse probleme:
1. am cumparat un template de la templatemonster.com si sigla mea este mai mare decat cea default din template ... evident, a mea nu se vede in intregime, de aici si intrebarea mea: cum pot schimba “frame"-ul in care este inclusa sigla?  Banuiesc ca are undeva niste dimensiuni pentru lungime x latime, nu?
2. as vrea sa folosesc acest mod (http://demo.hellothemes.com/electronics/cameras/digital-cameras/argus-qc-2185-quick-click-5mp-digital-camera.html) de afisare a pozelor pentru produse ... trebuie sa datzi click pe pozele din “More views” pentru a intelege ce vreau sa spun. Intrebarea este: cum pot folosi aceasta metoda? se poate activa din partea de admin? sau e vb de altceva? cineva mi-a zis ca se numeshte flashbox, dar nu am gasit nimic pe forumuri despre acest lucru.

Multumesc pentru ajutor.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

cristache
Member

Total Posts:  72
Bucuresti - Romania

cristache - 13 December 2008 08:51 AM

Salut,
In curand vreau sa deschig primul magazin online folosind Magento. Dar fiind inceptor, ma lovesc de diverse probleme:
1. am cumparat un template de la templatemonster.com si sigla mea este mai mare decat cea default din template ... evident, a mea nu se vede in intregime, de aici si intrebarea mea: cum pot schimba “frame"-ul in care este inclusa sigla?  Banuiesc ca are undeva niste dimensiuni pentru lungime x latime, nu?
2. as vrea sa folosesc acest mod (http://demo.hellothemes.com/electronics/cameras/digital-cameras/argus-qc-2185-quick-click-5mp-digital-camera.html) de afisare a pozelor pentru produse ... trebuie sa datzi click pe pozele din “More views” pentru a intelege ce vreau sa spun. Intrebarea este: cum pot folosi aceasta metoda? se poate activa din partea de admin? sau e vb de altceva? cineva mi-a zis ca se numeshte flashbox, dar nu am gasit nimic pe forumuri despre acest lucru.

Multumesc pentru ajutor.

Am rezolvat pct. 2, dar partial. Adica, am aflat ca ceea ce vroiam sa fac se numeste lightbox (si nu flashbox) si am copiat fisierele si codurile asa cum era specificat pe forum. Dar acum am urmatoarea problema: nu imi apar loading.gif si close.gif in cadrul ferestrei.
Aici este un link: http://www.genti-rucsaci.ro/index.php/rucsaci/lowepro-computrekker-aw-black.html
Ma puteti ajuta va rog?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top