Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Webhosting pro Magento v ÄŒR

NoStressCommer
Sr. Member

Total Posts:  106
Prag, Czech republic

jak ste tedy vyřešili ten problém s RON?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Total Posts:  445
Brno | London | Los Angeles

Zdarec,

chyba s RON a RSD je v Zend locale, a to v chybějících definicích rumunského Lei a srbského Dináru v souboru:

__magento_dir__/lib/Zend/Locale/Data/cs.xml

Od řádku 1845 nahraďte neúplné definice např. následovně:

<currency type="RON">
               <
displayName>Lei rumunský</displayName>
               <
symbol choice="true">=0#lei|1#leu|1<lei</symbol>
</currency>
<
currency type="RSD">
               <
displayName>Dinár srbský</displayName>
</
currency>

Po doplnění chybějících definic magento šlape jako hodinky wink

Magento Community
Magento Community

r!CCi°21
Jr. Member

Total Posts:  8
Czech republic

Ještě bych chtěl doplnit, že těm kteří při instalaci nemají ve výběru měny Českou korunu, stačí si zajít do /app/etc/ a editovat soubor config.xml
A přidejte nový řádek 109 kam vložíte:

<CZK/><!-- Czech Krone -->

A pak už vše funguje jak má smile

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Nebo stačí si vybrat při instalaci jinou měnu a pak ji změnit v administraci, tam už je to v pořádku.

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Total Posts:  52
Prague / Czech Republic

Tak aktuálnÄ› mi běží Magento 1.0 na hostingu od společnosti TOJEONO ve verzi Tarif 75 s pÃ…â„¢iplacením za Zend Encoder a to i pÃ…â„¢es zapnutý Safe_Mode (údajnÄ› stačilo zakomentovat “set_time_limit()” v souboru “WizardController.php").

Společnost mohu jen doporučit a to hlavně díky rychlosti hostingu a technické podpoře (24h a na každý mail, tak do 5-10ti minut odpověď :o)).

Převědčit se můžete zde: http://www.majesty.cz/index.php/.

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

@Zer0: zdarec, jen taková otázečka - proč máš k hostingu objednanej i Zend Encoder? Podle mě to na výkon Magenta nemá vliv - na to by měl mít spíš vliv Zend Optimizer a Zend Accelerator, přičemž Zend Optimizer je u Tojeono standardně zapnutej (viz http://www.tojeono.cz/phpinfo.php), za Zend Accelerator si zřejmě musíš připlatit ...

Nebo je to tak, že máš v rámci Zend Encoderu připlesknutej Zend Accelerator, kterej jinak samostatně neposkytují?

Potřebuju poladit rychlost a výkon, protože Magento je neuvěřitelnej žrout systémových prostředků. Rád se dozvím jakýkoli tipy na zrychlení toho lenochoda wink

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Prague / Czech Republic

Zend Optimizer a Zend Accelerator jsou tam standardnÄ› a na radu kamaráda jsem si pÃ…â„¢iplatil za Zend Encoder, ale jeÅ¡tÄ› jsem “zakódování” nezkouÅ¡el.

Jinak ještě změna v hostingu, protože Tarif 75 (75,- Kč/měsíčně) má memory_limit pouze 8M, tak po dohodě se společností TOJEONO, mám nyní Start (99,- Kč/měsíčně) se standardními 16M a za dalších 16M si připlácím 48,- Kč/měsíčně.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

no vida, takže už jste dávno mohli bejt u nás za 100,- Kč wink jooo to vÅ¡ichni spoÃ…â„¢ej a pak se nestíhaj divit…

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

iguru - 09 April 2008 01:34 AM

no vida, takže už jste dávno mohli bejt u nás za 100,- Kč wink jooo to vÅ¡ichni spoÃ…â„¢ej a pak se nestíhaj divit…

Jak dlouho se zabýváš hostingem, administrací unixů, síťováním, etc? Co máš za stroje, kolik jich máš, jak máš vyÃ…â„¢eÅ¡ený zálohování, jak často záplatujeÅ¡ soft, dÄ›láš bezpečnostní audity, co ti na nich běží, kde to máš upíchlý, jakou máš konektivitu do CZ i ven, jakou dÄ›láš podporu, je vás víc nebo je to jen ‘one man show’, ...? wink

Hosting středních e-shopů není vůbec o nějaké úspoře pár kaček - náklady na celoroční provoz máš v podstatě za den - dva zpátky - ale o kvalitě, spolehlivosti a rychlosti poskytovatele ...

No a u rozběhnutých větších e-shopů je nejlepší pořídit vlastní kvalitní server - nebo dva - jeden pro provoz webu, druhej pro databázi. Náklady na pořízení serverů i jejich provoz se vrátí v řádu několika dnů, maximálně pár týdnů.

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Zer0 - 08 April 2008 11:17 PM

Zend Optimizer a Zend Accelerator jsou tam standardnÄ› a na radu kamaráda jsem si pÃ…â„¢iplatil za Zend Encoder, ale jeÅ¡tÄ› jsem “zakódování” nezkouÅ¡el.

Jinak ještě změna v hostingu, protože Tarif 75 (75,- Kč/měsíčně) má memory_limit pouze 8M, tak po dohodě se společností TOJEONO, mám nyní Start (99,- Kč/měsíčně) se standardními 16M a za dalších 16M si připlácím 48,- Kč/měsíčně.

Zend Accelerator je tam standardně? Aha aha, to jsem tam nikde nenašel ... díky za info wink

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Prague / Czech Republic

Martin - 09 April 2008 09:42 AM

Zend Accelerator je tam standardně? Aha aha, to jsem tam nikde nenašel ... díky za info wink

No ten web není zrovna nejpřehlednější, ale je to uvedeno tady.

Jsem s nima fakt maximálně spokojenej a to hlavně kvůli podpoře a bleskovýmu jednání.

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Total Posts:  38
Ostrava

iguru - 09 April 2008 01:34 AM

Uživatelé by jistÄ› ocenili, kdyby to “u nás” bylo podpoÃ…â„¢eno nÄ›jakým linkem na váš web wink

Magento Community
Magento Community

ledo
Jr. Member

Total Posts:  21

Máte nÄ›kdo zkuÅ¡enosti s Host Monter ( http://www.hostmonster.com ) ??  - NaÅ¡el sem stránku, která tento hosting pro magento doporučuje a chtÄ›l jsem se pÃ…â„¢esvÄ›dčit, že jim nejde jenom o provize ale, že je to doopravdy odzkouÅ¡ené ( http://hosting4magento.com/ )
Dík za info

Magento Community
Magento Community

cuga
Jr. Member

Total Posts:  1

zkusebne jsem nainstalovat magento i na vshostingu a vsechno beha, akorat slimak to teda je solidni smile

Asi neexistuje nejaka mini verze, coz???

Magento Community
Magento Community

ollienek
Jr. Member

Total Posts:  9

Další funkční Stable.cz

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community