Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Többnyelvűség helyes beállítása

keri_krisztian
Jr. Member

Total Posts:  21

Sziasztok!

Összeraktam egy viszonylag működő boltot, de nagyon sok gondom van vele. A folyamat a következő volt.
1.5 telepítés
Magyar fordítás telepítés a connect-ről
Magyar fordítás letöltése és másolása a fórumból, csak a localel/hu_HU -ba.
E-mail sablonok kipofozása kódban.
Eddig viszonylag jól is ment a dolog.
Új nézet beállítása -> English -> Kinézet -> Témák -> Fordítások -> en_US.
Újra kell fordítanom mindent angolra (a belső fordítóval viszonylag gyorsan megy, de akkor sem értem, hogy miért nem használja az eredeti nyelvet.)
Az e-maileket csak magyarul küldi ki, teljesen mindegy, hogy milyen nézetet választok, viszont teljesen figyelmen kívül hagyja a {{var}}-okat, a {{config...}} -ok mennek.

Jobb ötletem nem lévén töröltem az összes sablont a hu_HU alól, és a magento-val csináltam újat, de azt teljesen figyelmen kívül hagyja. Mint ha nem is létezne. Most csak az angol megy ki.

Van ötletetek, hogy hol bénáztam el a dolgot?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

keri_krisztian
Jr. Member

Total Posts:  21

Arra már sikerült rájönnöm, hogy tökfej vagyok. A sablonokat nem rendeltem a megfelelő helyekre.
A {{var...}}-okkal van még gondom, ott nem áll össze a kép, hogy melyiket hol és mikor használhatom. Sajnos ez ügyben nem lettem okosabb.
Szeretném személyesre venni az összes e-mailt, de hírlevélnél csak a {{var name}} megy, teljes nevén {{var customer.name}} nem szólíthatom az emberem. Van erre megoldás?
Illetve továbbra is gond, hogy az eredeti angol nem megy.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top