Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Probleme cu extensia auguria

Mihai_C
Jr. Member

Total Posts:  28

A instalat cineva modulul de la auguria ( acela cu puncte de fidelitate si convertirea lor in bani sau cash) pe magento 1.5?
Eu am instalat dar nu mi se trimit mailurile si acum incerc sa pun functia mail() numai ca pe yahoo sau gmail primesc mailurile asa cum le pun eu in mail() iar pe alte mailuri gen nume@domeniu.ro sau com nu primesc absolut nimic.
A gasit cineva vreo rezolvare la acest modul?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Mihai_C
Jr. Member

Chiar nu foloseste nimeni acest modul? sau ceva asemenator?

Magento Community
Magento Community

tzyganu
Mentor

Total Posts:  2205
Bucharest, Romania

Salut Mihai
Nu folosesc extensia asta dar am avut si eu probleme in trecut cu mailurile.
Unele dintre ele ajung in spam. Ai verificat si acolo?
Daca folosti o versiune incepand cu 1.4.x poti seta din admin si return path (System->Configuration->System->Mail Sending settings)

Daca nici asta nu merge, vrbeste cu hosterul sa te asigure ca mailurile pleaca de la tine.

Numa’ bine
Marius.

Magento Community
Magento Community

Mihai_C
Jr. Member

Salut Marius,

Am probleme numai cu mailurile de la aceasta extensie, restul mailurilor se trimit ok. Astea nici macar in spam nu ajung si nici nu mi se intorc acolo unde am setat eu return path-ul. Versiunea pe care o folosesc este 1.5.1.0. O sa vorbesc cu hostingul sa vad daca aceste mailuri pleaca.
Ciudat mi se pare ca functia mail() functioneaza doar catre Yahoo si Google si nu catre domenii cumparate, particulare sa zic asa.

Multam pt replay.

Magento Community
Magento Community

Mihai_C
Jr. Member

Am rezolvat cu trimiterea mailurilor pentru extensia de la auguria. Problema era la configurarea mailului din System>Configuration>Mail sending Settings unde era trecut localhost (unde scrie For windows server only) am trecut mail.domeniu.ro si vad ca merge. Singura problema este ca atunci cand trimit o invitatie mi se intorc mailurile si imi sunt catalogate ca spam (554 Sorry, this message appears to be spam (#5.6.0)).
Sa vad cum pot rezolva si chestia asta.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top