Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Para birimi sorunu

ksk35
Jr. Member

Total Posts:  1

ArkadaÅŸlar merhaba,
Magento sistemini kurdum ve çalıştırdım.Fakat ürünün ücretini girerken sadece önceden belirlediğim para birimini çıkartıyor.Yani demek istediğim ben bir ürünün fiyatını hem USD , EURO veya YTL olarak girmek istiyorum.Fakat şu an gösterim para birimi olarak YTL yaptığım için ürün fiyatlarını sadece YTL olarak yapmama izin veriyor.Bunun bir çözümü var mıdır ?

İyi çalışmalar

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

izzet
Member

Total Posts:  74

bende aynı sorun derdindeyim.ürün fiyatlarını euro olarak gösteriyorum. ödeme yaparkende euro çıkıyor. ama ben TL çıkmasını istiyorum..ve Tl olarak ödeme yapılmasını istiyorum

Magento Community
Magento Community

PipiS
Jr. Member

Total Posts:  12

ksk35 - 15 November 2008 12:10 AM

ArkadaÅŸlar merhaba,
Magento sistemini kurdum ve çalıştırdım.Fakat ürünün ücretini girerken sadece önceden belirlediğim para birimini çıkartıyor.Yani demek istediğim ben bir ürünün fiyatını hem USD , EURO veya YTL olarak girmek istiyorum.Fakat şu an gösterim para birimi olarak YTL yaptığım için ürün fiyatlarını sadece YTL olarak yapmama izin veriyor.Bunun bir çözümü var mıdır ?

İyi çalışmalar

Böyle bir şey hiç bir ticaret sisteminde yok olmasıda zaten normal değil smile

Ancak izin vereceğiniz para birimleri ile müşteriler ürün fiyatını hem USD EURO YADA TL veyahut something else smile şeklinde kendi tercihleri doğrultusunda görebilirler ürün fiyatı 10 TL ise USD yaptıklarında o anki kur neyse dolara çevirerek dolar fiyatını görebileceklerdir.

Bu bence müthiş bir özellik sen çevirmiyorsun magento çeviriyor

Bunun için: sistem>ayarlar>para birimi ayarları

izin verilen para birimi ayarları ctrl ile seçerek istediğiniz para birimine izin verebilirsiniz.

Magento Community
Magento Community

tranhung
Jr. Member

Total Posts:  22

Magento Fakat ürünün ücretini girerken sadece önceden belirlediğim para birimini çıkartıyor.Yani demek istediğim ben bir ürünün fiyatını hem USD , EURO veya YTL olarak girmek istiyorum
cho thuê xe đạp tại hà nội

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top