Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 2
Wydajnosc Magento

krzysztofm
Jr. Member

Total Posts:  11

lesiu nie narzekaj, tragedi niema i niewidze powodu do placzu. Faktycznie laduje sie z samego poczatku nieco dluzej ale pozniej juz normalnie. A co do dyskusji odnosnie serwera to chyba troche przesadzacie z tym dedykiem, litosci jak kogos stac na dedyka to i stac na skrypt na zamowienie. Sytuacja identyczna jak z RR w salonie nikt nie pyta ile pali, bo jak gogos stac na rolsa to i ma na benzyne. A magento jest skryptyem z zalozenia pod tzw pierwsza dzialalnosc zeby wybierano to rozwiazanie zamiast np osc. A idac tropem tej dyskusji to pokiego mam brac dedyka, przeciez lepiej kupic serwer i wynajac lacze notabene koszt chyba bedzie podobny, skoro zalecacie zeby sie samemu nauczyc administrowac smile Ps jezeli moge zapytac to prosze kolege stoprocent zeby podzielil sie jaka konfiguracja jest optymalna na podstawie testow jakie przeprowadzil. taka wiedza moze sie przydac albowiem sa firmy ktore nieco zmodernizuja konto tak zeby bylo dostosowane pod klienta i niezadaja astronomicznej kasy, jeden warunek trzeba podac co sie chce. Dlatego prosze o ile to nie tajemnica o zalecana konfiguracje.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

MalT
Member

Total Posts:  71
Poland

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle że przydzielenie pamięci 128 MB dla bazy danych już w zupełności wystarczy na sklromy sklepik tak aby się nic nie zacinało. Oczywiście trzeba jeszcze API lub XCache doinstalować.

PS. jestem bardzo ciekawy jakÄ… wy macie konfiguracjÄ™.

Magento Community
Magento Community

lukii
Jr. Member

Total Posts:  4

lefi - 05 December 2008 10:40 AM

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle że przydzielenie pamięci 128 MB dla bazy danych już w zupełności wystarczy na sklromy sklepik tak aby się nic nie zacinało. Oczywiście trzeba jeszcze API lub XCache doinstalować.

PS. jestem bardzo ciekawy jakÄ… wy macie konfiguracjÄ™.

To oczywiście jest problemem w przypadku hostingu współdzielonego a dokładniej parsera PHP który zazwyczaj działa jako cgi a nie moduł .
W przypadku dopalacza XCache PHP musi być jako moduł nie wiem jak jest z innymi .

Dedyk fakt jest drogi kolokacja już mniej ale wymaga większego wydatku na początku ,a hosting współdzielony dość powolny. Oczywiście można zamówić gdzieś jakiś sofcik ,ale każda modyfikacja będzie dość kosztowna.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 2