Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

upload photo? nie da sie :(

greybee
Jr. Member

Total Posts:  2

Witam serdecznie,
Znalazłem Magento, wygląda nieźle. Jednak już na początku mam problem z dodawaniem zdjęć do produktu, w FF w ogóle nie działa przycisk, nie reaguje. W IE działa (można wybrać fotkę) ale nie dodaje, po kliknięciu na upload. Testuję na localhoscie na xampie.

Pozdrawiam

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Niektorzy mieli taki problem przez brak flash playera lub jego nieodpowiednia wersje. Sprawdz, moze u Ciebie jest ten sam problem.
Jesli nie to czy instalowales jakies dodatki? Poza tym sprawdz jeszcze uprawnienia dla odpowiednich katalogow.

Magento Community
Magento Community

greybee
Jr. Member

Total Posts:  2

Lesiu - 13 November 2008 01:05 PM

Niektorzy mieli taki problem przez brak flash playera lub jego nieodpowiednia wersje. Sprawdz, moze u Ciebie jest ten sam problem.
Jesli nie to czy instalowales jakies dodatki? Poza tym sprawdz jeszcze uprawnienia dla odpowiednich katalogow.

Więc tak: FF uruchomiłem po zmianie f playera na 9, - działa o to mi chodziło smile
ale teraz mam tak że nie widać zdjęć, widać miejsce na zdjÄ™cia a po najechaniu kursorem wczytujÄ… siÄ™, dziaÅ‚a to jakby “over” rasberry - no ale dodawanie dziaÅ‚a smile

IE dalej zgłasza błąd (javascript)

pozdrawiam

Magento Community
Magento Community

jemoon
Sr. Member

Total Posts:  128
Gdansk, Poland

witam,
jak masz dostep do php.ini to wlacz ‘magic_quotes_gpc’ jak nie masz dostepu do php.ini to ustaw taka flage w .htaccess

pozdrawiam

Magento Community
Magento Community

bart119
Jr. Member

Total Posts:  5
Poland, Wejherowo

Też ma ten problem to co mam wpisać w .htaccess? Ani na FF ani w IE nie ma przycisku uploadu fotki. Wersa Magento 1.1.8 postawiona na dhosting.

Magento Community
Magento Community

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

U mnie wrzucanie zdjęć chodziÅ‚o na 1.1.6, a po update do 1.1.8 przestaÅ‚o dziaÅ‚ać. Mam najnowszego Flash Player’a. Jak to naprawić?

Magento Community
Magento Community

bart119
Jr. Member

Total Posts:  5
Poland, Wejherowo

U mnie nawet buttonów nie wyświetla a FireBug wywala błąd JavaScript. Co jest nie tak z tym uploadem?

W IE pokazuje już butony ale nie zapisuje zdjęć po kliknięciu zapisz w edycji produktu zdjęcia po prostu znikają.

Magento Community
Magento Community

Spooki
Jr. Member

Total Posts:  11

Ja również mam problem z uploadem zdjęć, tylko że u mnie wygląda to trochę inaczej.
Wczytywanie zdjęć dla kategorii - wyÅ›wietla mi siÄ™ jedynie przycisk ‘Browse’ i nie wiem jak mogÄ™ zapisac dane zdjÄ™cie na serwerze
Wczytywanie zdjęć dla produktu - gdy wybieram grafiki (jednÄ… lub kilka) i dajÄ™ ‘wczytaj’ to widac postÄ™p wczytywania, ale gdy osiÄ…ga on 100% wyÅ›wietla siÄ™ komunikat ‘File was not uploaded’.
Ktoś wię jak można poradzić sobie z tymi problemami?
Dodam, że mam Flash Playera 10 i dopisanÄ… reguÅ‚Ä™ ‘SecFilterEngine Off’ w pliku .htaccess w głównym katalogu magento.
Może ktoÅ› wie w jakim katalogu magento trzyma swoje grafiki dla kategorii i produktów? mogÅ‚bym wtedy wrzucić zdjÄ™cia przez ftp i po prostu wybrać je w panelu cms…

Pozdrawiam

Magento Community
Magento Community

wiktor
Jr. Member

Total Posts:  4
Poland, Sieradz

Jeśli problem jest aktualny, to daj znać a postaram się pomóc. Z tego co pamiętam, to może być kwestia ustawień w .htaccess. Na pewno na wersji 1.1.8 działa upload plików niezależnie od wersji Flash i przeglądarki/systemu.
Wgranie w folder i ręczny wybór raczej nie wchodzi w grę, to nie działa tak prosto. Już bardziej można przez export/import produktów, ale to droga na około.

Pozdrawiam

Magento Community
Magento Community

KKKonrad
Sr. Member

Total Posts:  79

U mnie też byÅ‚ komunikat ‘File was not uploaded’ ale naprawiony zostaÅ‚ poprzez ustawienie serwerowego katalogu tmp dla plików wysyÅ‚anych upload_tmp_dir. Mozna to zrobic na przyklad php.ini w głównym katalogu serwisu upload_tmp_dir = sciezka (tak jest na home.pl), w .htaccess za pomocÄ… “php_value upload_tmp_dir sciezka” lub w index.php dać ini_set czy coÅ› podobnego

Magento Community
Magento Community

Spooki
Jr. Member

Total Posts:  11

yep, zdaje się, że właśnie to ustawienie rozwiązało mój problem smile Dzięki KKKonrad.

Pozdrawiam.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top