Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Siteyi kurmayı başardım. Dil değiştirme sorunu

erdem2008
Jr. Member

Total Posts:  2

Admin panelinde sayfanın altından mı dil değiştiriliyor.

Türkçe seçtim ve forumdan türkçe dil dosyasını indirip

app/locale
app/design/frontend/default/locale
app/design/adminhtml/default/locale

içine kopyaladm ama değişmedi.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

erdem2008
Jr. Member

Bu forumda yardım edecek kimse yok mu ?

Bilseydim kurmazdım bu scripti.

Forumun basındaki konudan aldıgım dil dosyasını en_US içine kopyalama ragmen ingilizce

Bu dil dosyalarını hangi bolume atılması gerekiyor

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Total Posts:  17

Selam,

Öncelikle lokalizasyonu Tr olarak deÄŸiÅŸtirmelisin… Akabinde app/locale altına tr_TR klasörü altına çeviri dosyalarını koymalısın. Ancak bu çok meÅŸevkatli bir iÅŸ…

Bunu yerine, saygıdeğer bir arkadaşımız bu işlerle bizim yerimize uğraşmış ve hazırladığı language extension ı magento connect communtiy altına eklemiş. Tavsiyem, bu extension ı kurman....

Sıkıntın olursa, yine yardım edebilirim…

Kolay gelsin

Magento Community
Magento Community

Halil Kaya
Jr. Member

Total Posts:  5

Yalnız ben o eklentiyi yüklemeyi denedim fakat baÅŸarısız oldu. Sanırım versiyonu çok eski…

Magento Community
Magento Community

mutkan
Jr. Member

Admin paneli bir turlu turkce yapamadim, offical tr_TR indirdim ve gerekli yere kopyaladim. Fakat nerden, nasil turkce ye cevirecegim, bakmadigim sayfa kalmadi.

Magento Community
Magento Community

Halil Kaya
Jr. Member

Halil Kaya - 24 January 2009 09:22 AM

Yalnız ben o eklentiyi yüklemeyi denedim fakat baÅŸarısız oldu. Sanırım versiyonu çok eski…

demiÅŸtim ya…

versiyonunun eski olmasından kaynaklanmıyormuş. Sebebini hala anlamış değilim ama dil paketinin versiyonu 1.0.19870.4 daha sonra magentonun download sayfasından arşivden bu versiyonu indirdim ve kurdum yine olmuyor hata:

Failed to download magento-community/Locale_Mage_community_tr_TR within preferred state "stable"latest release is version 1.0.19870.4.12stability "beta", use "channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR-1.0.19870.4.12" to install
Cannot initialize 
'channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR'invalid or missing package file
Install Errors
Package 
"channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR" is not valid
PEAR ERROR
install failed

Magento Community
Magento Community

mutkan
Jr. Member

Failed to download magento-community/Locale_Mage_community_tr_TR within preferred state “stable”, latest release is version 1.0.19870.4.12, stability “beta”, use “channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR-1.0.19870.4.12” to install Cannot initialize ‘channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR’, invalid or missing package file Install Errors Package “channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR” is not valid PEAR ERROR: install failed

bende ayni hatayi aliyorum

Magento Community
Magento Community

mutkan
Jr. Member

mutkan - 25 January 2009 05:01 AM

Failed to download magento-community/Locale_Mage_community_tr_TR within preferred state “stable”, latest release is version 1.0.19870.4.12, stability “beta”, use “channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR-1.0.19870.4.12” to install Cannot initialize ‘channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR’, invalid or missing package file Install Errors Package “channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_tr_TR” is not valid PEAR ERROR: install failed

bende ayni hatayi aliyorum

help?? herkes rahatlikla degistirebiliyor mu dili?

Magento Community
Magento Community

mutkan
Jr. Member

Locale_Mage_community_tr_TR yerine Locale_Mage_community_tr_TR-1.0.19870.4.12 yazinca install etti, ve turkceye cevrildi, simdiki sorunum ise $ dolari TL yapmak, hadi bakalim hayirlisi wink

Magento Community
Magento Community

Renklidukkan
Jr. Member

Dili değiştiremedim 1.7.0.0 Her konuyu okudum yaptım ama hata veriyor tümünde

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community