Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Parola la intrare in magazinul magento

cosminhorhat
Jr. Member

Total Posts:  3

Buna ziua.

Sunt destul de novice in utilizarea acestei platforme si as avea o intrebare pentru voi:

Se poate pune o parola la accesarea site-ului care contine platforma magento? Adica: am un domeniu pe care am magento si pana reusesc sa o prelucrez (adaug categorii, produse, templateuri) as vrea sa nu intre clientii si sa se apuce sa faca comenzi, pana magazinul nu e gata complet “pentru inaugurare” grin

Exista o astfel de extensie daca se poate free? Bineinteles ca dupa aceea voi scoate aceasta extensie.

Va multumesc.

Cosmin

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

tzyganu
Mentor

Total Posts:  2205
Bucharest, Romania

Cred ca ai nevoie de asta: http://www.euronet.nl/~arnow/htpasswd/documentation.html

Magento Community
Magento Community

cosminhorhat
Jr. Member

Total Posts:  3

Multumesc mult

Magento Community
Magento Community

akizor88
Jr. Member

Total Posts:  6

Varianta mai usoara in cazul in care ai acces la cPanel

Te duci la “Password Protect Directories” - selectezi folderul, adaugi un utilizator pentru autentificare, parolezi folderul si gata
Pentru a permite accesul te duci in acelasi loc, debifezi casuta aia mica si u’re done

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top