Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Zaokrouhleni Ceny celkem (košík)

Kurtik
Member

Total Posts:  35

Zdar,

chci se zeptat jak resite situaci kdy napr dan nebo pouziti slevoveho kuponu zapricini, ze celkovy soucet kosiku není na cele koruny?
Jediné co mě napada tak ve všech template, zaokrouhlovat grandtotal nahoru na cele koruny ale je to na mnoha mistech uz tim travim druhej den a zdelaka nemam vse vychytany.

Navic v DB je to ulozene nezaokrouhlene, takze pak nesedi obrat (v backendu) se skutecnosti.

Predem diky za nejaky tip jak to resit
Mira

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

sprinnet
Sr. Member

Total Posts:  140
Prague, Czech Republic

Existuje modul: http://www.magentocommerce.com/extension/1727/currency-management

Magento Community
Magento Community

Web Consulting
Jr. Member

Total Posts:  11

Diky za odkaz na zajimavy modul, ale neresili jste nekdo pouze halerove vyrovnani?
Modul neni pouzitelny v eshopu s nizkymi cenami (je-li cena produktu treba 1,90 modul ho slevni skoro o 50% smile)

Potreboval bych zkratka neco, co se objevuje na ceskych fakturach a uctenkach - celkova cena na dve desetinna mista + halerove vyrovnani = celkova cena na koruny.

Diky

Magento Community
Magento Community

Kurtik
Member

podivej se tady
http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/207089/#t271061

napsal jsem tam reseni jak zaokrouhlovat jen grand total na objednavce a fakture ... ale je to uprava core

Magento Community
Magento Community

Web Consulting
Jr. Member

Tvuj prispevek jsem cetl a nejvice vyhovuje me predstave, jediny problem ktery jsem resil byl rozdil ceny grand total bez dane a celkovy soucet. Vypada to divne, kdyz se dve castky, ktere maji byt stejne lisi…
Nejlepsi by bylo v sablone kosiku rozdil dopocitat, ale promenna grand total je tady uz zaokrouhlena :(

Idealni by bylo vytvorit novou promennou, do ktere by se ulozila hodnota grand total bez zaokrouhleni a ke ktere by se dalo pristupovat i v sablonach, kde se zobrazuje. Pak uz by nebyl problem halerove vyrovnani dopocitat a zobrazit. Nejsem bohuzel programator a nevim jak tohle resit…

P.

Magento Community
Magento Community

Kurtik
Member

Halerove vyrovnani se dela nad celkem s dph .... tak jako tady uznavam ze by idealni tam napsat zaokrouhleni +0,30Kc napr ... ale to neresim dam si do obchodnich podminek ze celkova cena je vzdy zaokrouhlena na cele koruny nahoru

Magento Community
Magento Community

Web Consulting
Jr. Member

Tak jsem narazil jeste na jeden problem s tvym resenim a tim je faktura. V tabulce sales_flat_order_grid je konecna cena spravne, ale v tabulce sales_flat_invoice_grid je cena nezaokrouhlena a ve fakture se zobrazuje “spatne”. Existuje nejake reseni, jak zmenit cenu i tady? V soucasne chvili je to nepouzitelne, v objednavce je konecna cena jina nez na fakture…

Diky za jakekoli info

P.

Magento Community
Magento Community

Kurtik
Member

jeste stejnym zpusobem oprav
core\Mage\Sales\Model\Order\Creditmemo\Total\Grand.php uprava pro dobropisy
core\Mage\Sales\Model\Order\Invoice\Total\Grand.php pro faktury

Magento Community
Magento Community

Web Consulting
Jr. Member

Kurtik - 26 October 2010 12:15 AM

jeste stejnym zpusobem oprav
core\Mage\Sales\Model\Order\Creditmemo\Total\Grand.php uprava pro dobropisy
core\Mage\Sales\Model\Order\Invoice\Total\Grand.php pro faktury

tak v Grand.php ve funkci collect u faktury nastaveni chybi, provedl jsem ho v core\Mage\Sales\Model\Order\Invoice\Total\Tax.php a faktura uz se taky zaokrouhluje, takze OK. Snad to nebude nekde delat neplechu…

Kazdopadne diky za pomoc

P.

Magento Community
Magento Community

Web Consulting
Jr. Member

Tak reseni popsane vyse je spatne! Celkova cena v objednavce a na fakture se lisi, asi se cena na fakture pocita ze spatne upraveneho zakladu. Ach jo, hledam dal…

P.

Magento Community
Magento Community

Web Consulting
Jr. Member

Web Consulting - 26 October 2010 04:39 AM

Tak reseni popsane vyse je spatne! Celkova cena v objednavce a na fakture se lisi, asi se cena na fakture pocita ze spatne upraveneho zakladu. Ach jo, hledam dal…

P.

Vsechno je jinak smile odvolavam, co jsem odvolal, reseni se zmenou Tax.php o dva prispevky vyse je funkcni. Asi bych si mel odpocinout smile

P.

Magento Community
Magento Community

Jojda
Member

Total Posts:  32
Czech Republic

Tak jsem upgradoval shop na v 1.7. PÅ™edtím (1.6.1) jsem mÄ›l problém se zaoukrohlováním u ‘speciálních cen’ přímo ve frontendu.
Teď jsem narazil zase na chybu se zaokrouhlením v objednávce. Součet 1543 - sleva 30 = 1512,99 Kč
Na výše uvedené řešení jsem zatím nekoukal, tak snad není bug jinde.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Mno pokud jste provádÄ›l výše uvedené úpravy, tak to moc nepÅ™ekvapí, protože to update samozÅ™ejmÄ› pÅ™epsal…

Magento Community
Magento Community

Jojda
Member

Czech Republic

Ne, úpravu jsem pÅ™edtím neprovádÄ›l. ProstÄ› po upgradu na verzi 1.7 s původními nastaveními a nastavené slevÄ› pro košík, dostávám nezaokrouhlené ceny. ZkouÅ¡el jsem i podle výše psané úpravy pÅ™enastavit zaokrouhlování, či poÅ™adí výpočtu ceny, daní apod,, ale stále nemám dobrý výsledek.  Máte nÄ›kdo nÄ›jaký tip ?

Magento Community
Magento Community

Jojda
Member

Czech Republic

Tak nakonec v mém případě pro v1.7 pomohlo dle předchozího návodu trochu jiné nastavení zaoukrouhlení:
app/code/core/Mage/Core/Model/Store.php
na řádku 944 ... return round($price, 4);

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top