Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Pes Ediyorum

Ayvaz
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhaba.

Magento\’yu defalarca denemeye çalıştım.  Her ÅŸeyi hallettim, ÅŸu php modüllerinde takıldım. Bir ara localhostta kurmayı baÅŸarmıştım, o da admin panelde bir ÅŸeyi deÄŸiÅŸtirince uçtu gitti. Ne yaptımsa tekrar kuramadım. Ãœstelik localhostta bile son derece yavaÅŸ… Sadece bende mi oluyor diye düşünüyordum ama arkadaşın biri bu konuda baÅŸlık açmış. Altına da aynı dertten muzdarip bir sürü kiÅŸi derdini dökmüş.

Pes ediyorum. İçinizde kimse beni tanımıyor tabiî. Bu gibi durumlarda ne kadar inatçı olduğumu bilseniz, pes etmeme daha çok şaşırırdınız. Tekrar ediyorum: PES… Bu işi yapanlar ne düşündü nasıl yaptı bilmiyorum ama bu Magento kullanılacak bir şey değil. Buna kanaat getirmiş bulunuyorum. Hâlâ uğraşmak isteyen varsa kendilerine insan ömrünün çok kısa olduğunu hatırlatır ve daha faydalı işlerle uğraşmalarını tavsiye ederim.

Hoşçakalın.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Mustafa Halil
Jr. Member

Total Posts:  1

aslında opencart diye bir e-ticaret portalı var.Yükledim hızı güzel, magentoya da çok benziyor gibime geldi.Eklenti modül vs… durumu nasıldır bilmem ama ben ona yöneleceÄŸim sanırım,denmekten zarar gelmez.

Magento Community
Magento Community

seoaraclari
Jr. Member

Total Posts:  2

Türk kullanıcıların Magentoyla geç tanışmış yahut hala tanışamamış olmasının baÅŸlıca nedeni Türkçe kaynak sıkıntısıdır.Bu baÄŸlamda zorluklarla karşılaşıldığında çaresiz kalabiliyorsunuz ki ben de bunları yaÅŸayn birisi olarak size hak veriyorum. Ancak Magento’nun yavaÅŸ olduÄŸu konusunda dediklerinize katılamayacağım.Stabil bir kurulum ve gerekli konfigürasyonla Magento’dan büyük verim alınabiliyor.Bugüne kadar Magento ile birçok site kurdum ve müşterilerimin hiçbiri yavaÅŸlık konusunda bir ÅŸikayette bulunmadı.

Magento Community
Magento Community

cgoguz
Jr. Member

Total Posts:  4

ArkadaÅŸlar,

Lütfen kararlı olalım niye pes ediyorsun dostum? biz varız diyeceÄŸim ama malesef herkes iÅŸi görülünce arkasına bakmıyor. OpenCart tercih edecek arkadaÅŸlara tavsiyemdir : Oldukça amatör, tema sıkıntısı mevcut sürüm güncellemede bile çok sıkıntı yaÅŸarsınız. OpenCart la çok sistem yaptım türkçe desteÄŸi resmen berbat smile diÄŸerlerinin ondan kalır yanı mı var? yok tabi smile Mail çalışmaz, orasını düzeltsen burası kayar yani esneklik yok neredeyse! 200’ün üzerinde ürün gir bak gör ne oluyor smile Herneyse uzun lafın kısası bende magentoya yeni geçtim ve eksikliklerini aÅŸağı yukarı biliyorum elimden geldiÄŸince düzeltmeye çalışacağım ve burada sizlerle de paylaÅŸmak isterim.

Sevgiler, saygılar....

Magento Community
Magento Community

Tutspress
Jr. Member

Total Posts:  3

Sana tavsiyem Opencart’ta çalış sonra Magento dene smile

Magento Community
Magento Community

ilaclama
Jr. Member

Total Posts:  7

ben hem opencart kullandım hemde Magentoyla ikisi arasında seçim yapmam çok zor ama şunu söyliyim eğer opencart sistem kullan arkadaşarının çok dikkatli olmasını gereklidir.Eğer sunucunuza biri shell script dosyası attıysa(ki ben bunu denedim ve oluyor) rahatlıkla opencart scriptinizin conging.php dosyasında data bilgileriniz çekebilir gerisi siz düşünün artık

Magento Community
Magento Community

yartasi
Jr. Member

Total Posts:  20

magentonun türkçe kullanıcısı ne kadar çok olursa o kadar rahat destek alırsınız.

Magento Community
Magento Community

oktacy
Jr. Member

Total Posts:  12

opencartta dahil olmak üzere birçok os sistemde eticaret çalışması yaptım zor ve kaynak sıkıntısı olsada sistem işleyişi olarak magento en iyi çalışma diyebilirim birçokda hata ile karşılaşıyorm ama inat ettim sağlam birşey çıkarmaya çalışıyorum şimdide cep telefonu sitesi yapıyorum smile

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top