Magento Forum

Custom option ellenőrzés cartControllerben

Ripetti
Jr. Member

Total Posts:  17

Szervusztok,

Egy webáruházban arra van szükség, hogy a vevő feltölthessen képet a megrendelendő termékhez. (Egyfajta nyomdai tevékenység folyik, mint pl. pólónyomás, vagy bögrenyomtatás)

Ehhez létrehoztam a termékhez egy ‘file’ típusú custom option attribute-ot.
Amikor a vevő beteszi az árut a kosárba, akkor ellenőrzök bizonyos dolgokat, amit alapból a magentó nem tud. Pl kép felbontása, oldalak aránya stb.
Az ellenőrzések a ‘/app/code/core/Mage/Catalog/Model/Product/Option/Type’ fileban vannak. (Valójában egy saját modulban vannak, de ezt a file-t extendálom)
Ezen felül extendáltam a Mage_Checkout_CartController oszályt is.

Ha a kép nem jó, akkor nem engedem feltölteni. Ez működik.
Ha a kép majdnem jó (ennek meg vannak a feltételei), akkor az alábbit akarnám:

1. Egy saját EAV-be beírni, hogy mi lett a képellenőrzés státusza (’OK’, vagy ‘Majdnem OK’)
2. Ha ‘Majdnem Ok’, akkor berakni a kosárba, majd felhozni egy oldalt (azaz átirányítani a usert), ahol a vevő megerősítheti, hogy jó lesz neki a ‘Majdnem Ok’ státuszú kép is.
3. Ha nem erősíti meg, mert nem lesz jó neki a ‘Majdnem Ok’ státuszú kép, akkor törölni a tételt a kosárból és visszairányítani a termék oldalára.

Kérdések:
1. Hogyan tudok, saját EAV mezőbe értékeket beírni az aktuális order_item-hez? (egész pontosan a file típusú custom option attributumnak kell értéket adnom)?
2. Hogyan tudom a $cart->addProduct() után megnézni, hogy mit írtam a fenti eav-be?
3. Hogyan tudok hivatkozni a CartController addAction metódusában az éppen most érkezett order_item-re (azaz, amit most akar a kosárba tenni)?

Elmondhatjuk, hogy úgy általában ködös a custom option attributumok elérése és írása/olvasása számomra. (Remélem, van, akinek tiszta)

Előre is köszönöm.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top