Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Offff nihayet site kuruldu. Çalımaya başladı

serdarguner
Jr. Member

Total Posts:  11

Arkadaşlar bir yığın uğraştan sonra siteyi kurdum.
Beta ile çalışmanında bu sorunları var. TAmkuruyorsunuz yeni verisyon geliyor her defasında yeniden uğraşmak gerekiyor.

Bakmak isteyen arkadaşlar için

http://www.formstil.com

Site kurmada zorlanan arkadaşlara yardımcı olurum. Bil kurulum kitapcığı hazırlıyorum. Umarım fırsat bulur düzenler ve forumda yayınlarım

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Mr.Celik
Jr. Member

Total Posts:  6

Bu hatayı alıyorum. Eskiden FTP’den halledebiliyordum ama uzun süre ara vermiÅŸtim site iÅŸlerine. Åžimdi magento ile yeniden dönmeye çalışıyorum. Ama malesef ÅŸu basit hatayı bile aÅŸamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Configuration

PHP Extension “pdo_mysql” must be loaded
PHP Extension “iconv” must be loaded
Please set all required settings before clicking Continue

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Total Posts:  29
Istanbul, Turkey

php extension larından pdo_mysql ve iconv leri aktifleştirmeni istiyor.

php kurulumunu yaptığın dizine git php.ini dosyasının bir yedeğini al, sonra php.ini yi aç içerisinde iconv yi ara. Şöyle bir şey bulmalısın:

;extension=iconv

burada noktalı virgülü kaldır

aynı şeyi pdo_mysql içinde yap.

;extension=pdo_mysql

öndeki noktalı virgülü kaldır

apache ni restart et, sayfayı yenilediğin zaman sorun ortadan kalkacaktır.

Magento Community
Magento Community

Mr.Celik
Jr. Member

php.ini.sample dosyası var. extension mcrypt.so’dan baÅŸka extension yok.
dikkatimi çeken şu oldu; zend.ze1_compatibility_mode = off (bu on mu olacak acaba)

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Istanbul, Turkey

Php kurulumu için Zend Core ve ya WAMP Server benzeri bir şey mi kullandın. Ama anladığım kadarıyla *nix bir makineye kurulum yapmışsın. (.so uzantısından tahmin ettiğim kadarıyla.) /etc/php/apache2/php.ini dosyası senin muhtemelen doğru dosyan olacak. Apache tarafında muhtemelen conf.d/ altındaki bütün .ini dosyaları da include ediliyordur. belki conf.d altına magento.ini diye bir dosya yaratabilir ve ilgili extension lar ile ilgili ayarları oraya yazabilirsin ama sana tavsiyem, php.ini dosyasının en altına ekle ilgili extension ları. Sonra da apache yi restart edip bir daha dene.

Zend Core kurulumu yaptıysan, php extension ları ile ilgili ayarları zaten ZendCore yönetici sayfası üstünden yapabilirsin tek yapacağın, ZendCore admin sayfasına gitmek ve oradan Configuration -> Extensions dan gerekli ayarları yapmak.

Eğer WAMP Server kurduysan, tray iconuna mouse ın sol tuşu ile tıklayıp, PHP servisinin üstüne gelip, orada açılan panelden extensions ın üstüne gelmen ve yeni açılacak uzunca listeden ilgili olan extensionlara tıklamak, yanında tik varsa çalışıyor demektir.

Bu tarz bir şey kullanmadıysan ve php kurulumunu kendin yaptıysan, extension lar ile ilgili kısımları kendin eklemek zorundasındır belki ondan tam emin değilim. Ama öyle olmamalı en azından mysql ve sqlite ile ilgili max_timeout gibi bazı ayarların default gelmesi lazım. php.ini içindeki tek extension mcrypt.so olamaz.

Magento Community
Magento Community

Mr.Celik
Jr. Member

etc içinde ftpquota dizini ve sitemin isminin bulunduğu bir klasörden başka birşey bulunmuyor.
linux host kullanıyorum. magento 1.1.6 dosyalarını public_html klasörüne attım.
php.ini.sample dizinini editleyip extensionları sona eklesem olur mu?

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Istanbul, Turkey

Eğer shared hosting kullanıyorsan, php.ini ile ilgili değiştirmeye yetkin olmayacaktır muhtemelen. Bunun için hosting hizmeti aldığın yerle yaşadığın problemi anlatırsan, onlar gerekli düzenlemeleri yapacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada bir dip not olarak okuduÄŸum bazı yerlerde, Magento’nun hız açısından biraz sorunlu olduÄŸunu okumuÅŸtum. Shared hosting tarafında bununla ilgili biraz sıkıntı yaÅŸayabilirsi, bilgine.

Magento Community
Magento Community

Mr.Celik
Jr. Member

Hostu satın aldığım şirket aynı zamanda magento hizmeti de veriyor ama uçuk fiyatlarla.

Magento Community
Magento Community

cgoguz
Jr. Member

Total Posts:  4

site kurulmuş sonra yalan olmış smile

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community