Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 5 of 5
XML feed zboží

Jojda
Member

Total Posts:  32
Czech Republic

Máte nÄ›kdo zkuÅ¡enost s modulem http://easycommerce.cz/magento-moduly/export-zbozi.html ?  NapÅ™. nároky na výkon, přívÄ›tivost atd.?
Hledám nějaké jednoduché řešení, stačí mi hlavní české a možná slovenské vyhledávače. Koukal jsem i na Nostress ... , ale většinu nevyužiju a půlka z uvedených českých vyledávaču je blaf (seznam.cz = zbozi.cz; centrum.cz a nejlepsiceny.cz = heureka.cz)
Nebo nějaký jiný tip?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

EasyCommerceCZ
Jr. Member

Total Posts:  4
Brno

EasyCommerce.cz má také již hotový modul pro export zboží do vyhledávačů.
Tak pokud sháníte levnější variantu než nabízí konkurence, tak seženete u nás :)
Modul jsme vyvíjeli několik měsíců, je to jeden z nejnáročnějších modulů, který jsme zatím vyrobili.
Umožňuje export do:

- Google Base
- Heureka.cz
- Heureka.sk
- Hledejceny.cz
- Monitorcien.sk
- Monitor.cz
- NajNakup.sk (nové)
- Nejlepsiceny.cz
- Pricemania.sk
- Shopzilla.com, Shopzilla.co.uk, Shopzilla.fr, Shopzilla.de
- Zbozi.cz

a samozřejmě další přibývají.
Odkaz na modul je tady: http://easycommerce.cz/magento-moduly/export-zbozi.html.

Magento Community
Magento Community

tEnErD
Jr. Member

Total Posts:  10

http://www.nostresscommerce.cz/blog/2012/02/18/easy-commerce-neni-nostress-commerce/

Magento Community
Magento Community

EasyCommerceCZ
Jr. Member

Total Posts:  4
Brno

tEnErD - 20 March 2012 06:34 AM

http://www.nostresscommerce.cz/blog/2012/02/18/easy-commerce-neni-nostress-commerce/

Zdravím tEnErD,

Ačkoliv je to off topic, tak mám pocit, že očekáváš odpověď.

EDIT:
Článek byl ze stránek Nostress stažen, takže se obsahem původního článku nehodláme dále zabývat.

Ing. Vladan Zajda
EasyCommerce.cz

Magento Community
Magento Community

Open Mage
Member

Total Posts:  35
Czech Republic

Jojda - 22 November 2011 05:13 AM

Máte nÄ›kdo zkuÅ¡enost s modulem http://easycommerce.cz/magento-moduly/export-zbozi.html ?  NapÅ™. nároky na výkon, přívÄ›tivost atd.?
Hledám nějaké jednoduché řešení, stačí mi hlavní české a možná slovenské vyhledávače. Koukal jsem i na Nostress ... , ale většinu nevyužiju a půlka z uvedených českých vyledávaču je blaf (seznam.cz = zbozi.cz; centrum.cz a nejlepsiceny.cz = heureka.cz)
Nebo nějaký jiný tip?

U jednoho klienta jsem ten modul vidÄ›l v akci - v principu není zlý, ale pÅ™ijdou mi ty exporty dost natvrdo Å¡ité. Tj. není možné si přímo v administraci říci co chci a jak Å™eÅ¡it, co exportovat a jak. ProstÄ› je dáno, že Heuréka bude takhle a HledejCeny takhle a basta. Chcete-li zmÄ›nu, hurá do /app/code/local/… upravovat zdrojáky. Což pro programátora může být okey, ale pro uživatele asi ne. Taky se mi moc nelíbilo Å™eÅ¡ení jazykových mutací eshopu v modulu - ten vkládá do URL v případÄ›, že kód store view není rovno “default” prostÄ› natvrdo ?___store=kodstoreview, což je IMHO dost prasárna, která pÅ™edpokládá, že má vÄ›tÅ¡ina lidí nastaveny Store, Websites a Store View tak, jak jsou po instalaci Magenta a jeÅ¡tÄ› je defaultní čeÅ¡tina, což být nemusí. A pokud ne, narve za URL tu oÅ¡klivost namísto, aby si zkontroloval v kódu jak jsou Å™eÅ¡eny base URL pro jednotlivá store view a žádné takové prasárny nevkládal. TÅ™eba když Store Views jsou v subdoménách nebo dokonce na vlastních doménách druhého řádu, pak je to celé s tím modulem na prd.

Dle mého názoru vyžaduje export XML feedu pro vyhledávač reflektování typu zboží v produktovém katalogu, implementaci kategorií a počet kategorií pro produkt (zařazení v jedné, žádné, vícero), systém popisků, kde brát titulek (třeba pro Heuréku je vhodné vytvořit vlastní custom attribut a ten pak exportovat). Kategorizace je kapitola sama pro sebe, jelikož při vyplyvnutí kategorií ze shopu rovnou si můžete být téměř 100% jisti, že Vám zboží Heuréka v placeném režimu správně nespáruje. Navíc novinkou jsou dostupnostní feedy, možnost přidat ke každému produktu cenu prokliku v rámci PPC na Heuréce atd. To vše se dost mění a bez toho bývá konverze a výkon kampaní ve srovnávačích (alespoň těch majoritních) dost mizivý. Proto mi nepřijde podobný jednoduchý modul na takové věci ideální, většinou je potřeba šít to na míru danému eshopu a jeho sortimentu, rozsahu využívaných služeb u toho kterého zbožového vyhledávače a dalším faktorům. Trochu více na téma optimalizace pro srovnávače zboží si můžete přečíst zde.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 5 of 5