Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Import obrázků

Jenda
Jr. Member

Total Posts:  28

Mám problém s importem obrázků. Není nic složitého pÅ™es “Import - Profily” vložit potÅ™ebné informace o produktech. NÄ›jak se mi ale stále nedaří import obrázků. Je taková možnost nebo se musí pÅ™es databázi. Máte nÄ›jaké jednoduché Å™eÅ¡ení na import obrázků?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Total Posts:  445
Brno | London | Los Angeles

Zdarec, zkusil jsi Product Gallery Importer? Nemám s tím žádný zkušenosti, ale podle popisu by to mohlo být to, co hledáš ...

Magento Community
Magento Community

Jenda
Jr. Member

Total Posts:  28

Omlouvám se za tak pitomou otázku. Nechtělo se mi to hledat, tak jsem zkusil česke fórum. Řešení importu obrázku je opravdu jednoduché. Stačí obrázek nahrát do složky media/import na serveru a pak jednosuše do CSV souboru pro import napsat /jmeno_obrazku.jpg.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Poho, dřív to moc nefungovalo hmmm

Magento Community
Magento Community

vawaver
Jr. Member

Total Posts:  24
Blansko, Czech Republic

Mám to vyskúšané s nahraním do adresára a importomcez CSV, funguje to výborne.

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Total Posts:  38
Ostrava

Ahoj,

chápu správně, že mám nahrát obrázek do adresáře /media/import a pak do CSV zapsat cestu /media/import/6023.jpg do všech tří cest k obrázkům (image, small_image, thumbnail)? Protože tak jsem to udělal (a zkoušel jsem mít i vlastní složku /media/import/MOJESLOZKA/6023.jpg), ale ač import proběhl úspěšně, tak obrázky u produktů nejsou. Nevíte co s tím, mám verzi 1.3.0?

Díky
Radim

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Protože to chápeš špatně wink napíšeš pouze /6023.jpg do všech tří cest. Importní modul zajistí překopírování do potřebných složek sám a cestu si upraví.
Jinak jsem si založil vlastní fórum, kde zodpovídám otázky, neb se s tím pracuje výrazně lépe. Pokud máte zájem, můžete se ptát na magento.iguru.eu kde se budou i objevovat návody na nejčastěji kladené dotazy.
S pozdravem
Michal Moc

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Total Posts:  38
Ostrava

iguru - 09 May 2009 11:54 AM

Protože to chápeš špatně wink napíšeš pouze /6023.jpg do všech tří cest. Importní modul zajistí překopírování do potřebných složek sám a cestu si upraví.
Jinak jsem si založil vlastní fórum, kde zodpovídám otázky, neb se s tím pracuje výrazně lépe. Pokud máte zájem, můžete se ptát na magento.iguru.eu kde se budou i objevovat návody na nejčastěji kladené dotazy.
S pozdravem
Michal Moc

Díky, to mÄ› tedy nenapadlo, že to bude až tak jednoduché smile Co se týče toho tvého fóra, tak si jistÄ› jako jiní cením snahy pomoci, ale osobnÄ› nejsem zastáncem “tříštÄ›ní” sil. PÅ™eci jen česká komunita kolem magenta není až tak velká, aby bylo vhodné provozovat 3 fóra (tady, tvoje a nostress).

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Add tříštÄ›ní, to je sice pravda, ale tady se to blbÄ› udržuje, nabíhá to dlouho atd… Nostress se mu moc nevÄ›nuje… No a my to máme jako podporu pro zákazníky a ostatní. Pro zákazníky jsou tam navíc videa jak co udÄ›lají a sem tam nÄ›které dávám veÅ™ejnÄ›.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top