Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Konverzne kurzy a mena (onestepcheckout problem)

1test1
Jr. Member

Total Posts:  3

Nastavil som v magente menu na EURO, co zodpoveda primarnej mene na SR. Nasledne som vytvoril druhy obchod pre CR kde som ako menu nastavil CZK s kurzom CZK vs. EURO. Problem je ten ze na stranke sa ceny ktore primarne zadam v eurach zobrazuju korektne prepocitane. Ale akonahle si zakaznik nieco hodi do kosika tak nastava problem. Pri zobrazeni kosika a poloziek v nom mu celkovu cenu ukaze v CZK tak ako chcem ale ak prejde k pokladni tak onstepcheckout mi celkovu menu znova preratav kurzom.

priklad:
- kurz CZK 25,1650
- topanky stoja 80 euro na SVK obchode a na ceskom sa zobrazia pod cenou 2 013.20 CZK - OK
- zakaznik si zobrazi kosik a tam mu celkovu cenu ukaze 2 013.20 CZK + 20% DPH = 2 415.84 CZK - OK
- prejde k pokladni a tu sa mu nasledne celkov cena zmeni na 60 794.62 CZK (teda opat sa mu prepocita kurzom 25,1650)
- ak zapocitam aj dopravu tak pri radiobutton-e sa mi cena zobrazi normalne napr. 85 CZK a ked to zaskrtne tak sa mu pripocita k cene doprava v cene 85*25,1650 = 2 139.025 CZ
- takze nakoniec sa zakaznikovi ukaze celkova cena ktoru ma zaplatit cca 63 000 CZK co je dost hlupost

Nechapem preco sa mi vsetko zobrazuje korektne ale ten onestepcheckout mi opat celu cenu prepocitava kurzom. Stretol sa niekto s takymto problemom? prosim poradte ako to odstranit bez toho aby som pre cesky obchod v magente musel opat zadavat cenu v CZK manualne. Pre cca 30000 produktov je prepocitavanie dost narocne, a kedze sa to na stranke zobrazi korektne tak by som pocital ze to pojde rovnako dobre aj v kosiku a pri pokladni.

Dakujem

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top