Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magento da Template Yapımı
 
sonferder
Jr. Member
 
Total Posts:  1
Joined:  2008-09-05
 

Öncelikler herkese merhabalar.
Magento için template nasıl yapılır bilen arkadaşların hiç değilse temle seviyede bilgi vermesini rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler

 
Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
 
radalin
Jr. Member
 
Total Posts:  29
Joined:  2008-09-01
Istanbul, Turkey
 

Muhtemelen css ler ile oynarayak iÅŸe baÅŸlayabilirsin. Zor olacaktır çünkü çok fazla dosya var ve gereksiz karmaşık bir yapısı var Magento nun. Kod olarak, veritabanı yapısı olarak, “aşırı tasarlanmış” diyelim.

Muhtemelen, yapabileceğin en kolay şey, default içerisini kopyala yapıştır ile yeni bir dosyaya taşımak daha sonra da magento yönetim panelinden yeni temanı seçmek. Bunun için ekstra bir şeyler yapmam gerekip gerekmediğini bilmiyorum. CSS tarafında değişiklikler yaparak hızlı bir şekilde bazı şeyleri değiştirebilirsin. Template içerisindeki dosyalar yeterince ne için kullanıldıklarını gösteriyorlar aslında. Basit html lerin dışında yanlış hatırlamıyorsam içerisinde xsl olarak dosyalarda var, bunun için biraz xsl kullanışına bakmak faydalı olabilir.

Çok iyi bilmemek ile birlikte sanırım böyle bir yapısı var. En azından sana biraz yol gösterebilir. Ama temayı değiştirmek için en hızlı yöntem css ler ile oynamak.

 
Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top