Magento Forum

Magento da Template Yapımı

sonferder
Jr. Member

Total Posts:  1

Öncelikler herkese merhabalar.
Magento için template nasıl yapılır bilen arkadaşların hiç değilse temle seviyede bilgi vermesini rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Total Posts:  29
Istanbul, Turkey

Muhtemelen css ler ile oynarayak işe başlayabilirsin. Zor olacaktır çünkü çok fazla dosya var ve gereksiz karmaşık bir yapısı var Magento nun. Kod olarak, veritabanı yapısı olarak, “aşırı tasarlanmış” diyelim.

Muhtemelen, yapabileceğin en kolay şey, default içerisini kopyala yapıştır ile yeni bir dosyaya taşımak daha sonra da magento yönetim panelinden yeni temanı seçmek. Bunun için ekstra bir şeyler yapmam gerekip gerekmediğini bilmiyorum. CSS tarafında değişiklikler yaparak hızlı bir şekilde bazı şeyleri değiştirebilirsin. Template içerisindeki dosyalar yeterince ne için kullanıldıklarını gösteriyorlar aslında. Basit html lerin dışında yanlış hatırlamıyorsam içerisinde xsl olarak dosyalarda var, bunun için biraz xsl kullanışına bakmak faydalı olabilir.

Çok iyi bilmemek ile birlikte sanırım böyle bir yapısı var. En azından sana biraz yol gösterebilir. Ama temayı değiştirmek için en hızlı yöntem css ler ile oynamak.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top