Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Egy honlap - tobb alsite

gomby
Jr. Member

Total Posts:  3
Hungary

Sziasztok
Arra gondoltam, hogy itt meg lehetne vitani a Multiple Websites -el kapcsolatos dolgokat.

Kezdem is miert hoztam letre ezt a topicot.
Szoval arrol lenne szo, hogy a Magentot egy erdekes projectben szeretnem integralni.
Mikor olvasgattam a Feature List et rajottem, hogy ez 90% ban megfelel a kovetelmenyeknek.
A baj csak most jon:
Tehat arrol lenne szo, hogy lenne egy fo honalp:
www.fo.hu
S lenne tob alhonlap
www.al1.fo.hu, www.al2.fo.hu.

Tehat ha jol olvastam akkor van egy Superadmin aki administralhatja az osszes alhonlapot. Ez jol is van igy, de nekem olyan aladminokra is szuksegem lenne ami csak a hozza tartozo al honlapot adinistralhatja.
PL:
www.al1.fo.hu - nak az adminja legyen admin1.
S Admin1 csak az al1 honlapot tudja modositani.

Ez a jelenlegi rendszerrel szerintetek megoldhato.
Koszi elore is a vallaszokat.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

adminban felhasználó szintek állíthatók be és ezek a szintek szerint be lehet állítani hogy mely területekhez férhet hozzá a felhasználó

ezek után már csak ezeket a modulokat kell módosítani a designban vagy a kódban hogy bizonyos felhasználói szerephez kapcsolódó funkciók legyenek elérhetők illetve láthatók.
macera de sztem meg lehet csinálni persze egy ilyenhez már nem árt otthon lenni a magento forráskódjában…

Ãœdv,

Pro Digital

Magento Community
Magento Community

gomby
Jr. Member

Total Posts:  3
Hungary

http://www.magentocommerce.com/knowledge-base/entry/overview-how-multiple-websites-stores-work

A fenti lenk -rol lenne szo. Tehat ennek a tulajdonsagnak egy ugymond tovabbfejleszteserol beszelek. Nekem itt az lenne a fontos, hogy minden websitenak (A,B) legyen egy olyan adminja, aki csak az o honlapjat latja.
A kodbamaszas nem lenne gond csak, gondoltam ha mar van ez a “Multiple Website” feature, s minden website-nak van 1..n Store -ja akkor magatol jon volna a gondolat, hogy minden Websitenak es Stornak kellene legyen egy sajat Adminja, aminek a hatokore csak az illeto Website/Store - ra vontakzik.

Tehat akkor szerintetek ez a funkcio nincs? S csak kodmodositassal lehet elerni?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Szia

Azt hiszem épp így van, régebben olvastam valami ilyesmit erről és a lényege épp ez hogy egy admin irányítja a több boltját mivel a multistore-nál igazából egy telepített boltról beszélünk egy adatbázissal.

De biztosan le lehet programozni…

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top