Magento Forum

Page 2 of 2
Co jest konieczne na początek, aby zacząć używać Magento w Polsce? 

_
Sr. Member

Total Posts:  152

Myślę że taki słowniczek będzie dobry gdyż jak kilka osób zacznie tłumaczyć po swojemu to np. jedna nazwie Wishlist jako Lista życzeń, kolejna jako Obserwowane a jeszcze inna jako Ulubione itp.

Mogę postawić prosty panel do wprowadzania takich fraz do tłumaczenia. Co wy na to ?

Poczekajmy zresztą na oficjalną informację jak to wszystko będzie tłumaczone. Pamiętam jak tłumaczyliśmy osCommerce z SKacperskim i zajęło to naprawdę niewiele czasu. W zależności od ilości tekstu myślę że dla 2-3 osób nie zajmie to więcej niż 4 dni.

Możemy też podzielić pracę na 2 grupy. Ja z Sebastianem przetłumaczymy frontend , a druga grupa może się zająć adminem. Akurat u mnie i Sebka jest pełna zgodność co do wykorzystywanych fraz gdyż wspólnie tłumaczyliśmy już bardzo wiele elementów.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

S.Kacperski (Gekosale.pl)
Member

Total Posts:  38
Warsaw

Najlepszym sposobem było by wybrać jedną osobę, która nadzorowała by Polskie tłumaczenie i podzieliła by obowiązki. Musili bysmy ustalić, której osobie piszemy, jak zwracamy się do klienta (per Pan czy ty). Przydała by się również osoba, która na koniec sprawdziła by to wszystko.

Im szybciej przetłumaczymy, napiszemy polskie moduły płatności tym szybciej polskie sklepy wreszcie zaczną wyglądać inaczej niż OSC smile

Co powiecie na taki pomysł?

Magento Community
Magento Community

qrczak
Jr. Member

Total Posts:  8

...tym szybciej polskie sklepy wreszcie zaczną wyglądać inaczej niż OSC smile

Święte słowa, Panie kolego. Święte słowa.

Co powiecie na taki pomysł?

Ja się na to pisze smile Oczywiście im będzie nas więcej tym lepiej. Z roli nadzorującego tłumaczenia ja odpadam nie mam wielkiego doświadczenia ze sklepami internetowymi a tym samym z używanymi w nich zwrotami, nazwami itp. Ale jako zwykły tłumacz jestem gotowy do pracy.

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Moderator

Total Posts:  73

Czesc

Mam spore doswiadczenie z tlumaczeniami, moge sie podjac koordynacji. Nastepny problem o ktorym rozmawialem z Royem to moduly platnosci. Aktualnie magento nie jest przystosowany do platnosci typu allpay, gdzie nastepuje przekierowanie na strone zewnetrzna i powrot do sklepu. Trzeba albo poczekac, albo zrobic samemu (co raczej nie jest problemem), jednak potem najprawdopodobniej trzeba bedzie dostosowac do obowiazujacego API

Pozdrawiam
Piotr Kaminski

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Ok. Jeżeli o mnie chodzi to Piotrek jak najbardziej może koordynować. Ma wiedzę , doświadczenie i zna bardzo dobrze angielski więc może połączyć zgrabnie nasze “wypociny” w jedną całość smile

Co do modułów płatności to i tak myślę że na pierwszy rzut pójdą platnosci.pl gdyż są one praktycznie w 90% zgodne z Paypal. Jeżeli więc PP się pojawi to nie powinno być problemów z przeportowaniem polskiego modułu.

W przypadku Allpay na pewno będą problemy gdyż ten moduł nie ma angielskiego odpowiednika i tu będzie się liczyła tylko nasza własna praca.

Zresztą ponieważ sklepy Magento jeszcze przynajmniej do Beta 3 nie będą produkcyjne , mamy naprawdę sporo czasu aby stworzyć te moduły. Wcześniejsze prace mogą odbić się czkawką jak “napaleńcy” zaczną uruchamiać sklepy na Beta 1 i będą mieć pretensje że coś nie działa. To tylko takie moje własne przemyślenia smile

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Moderator

Total Posts:  73

zdecydowanie masz racje co do platnosci. Nie ma na razie zadnego modulu z przekierowaniem na zewnetrzne strony. Problem jest taki, ze jak mi powiedzieli, na razie nie maja w planach i maja nazdieje ze spolecznosc sama to zrobi. Wkrotce maja pojawic sie grupy forumowe zwiazane z tworzeniem modulow. Akurat mowie o allpay dlatego ze sam go uzywalem do odbierania paltnosci, jak rowniez kiedys pisasalem modul dla oscommerce. Platnosci.pl nie znam.

Z tlumaczniem poczekajmy pare dni na jakies ruch ze strony Variena co do standaryzacji formatu. Czy macie przyklady jakis sklepow na ktorych warto sie wzorowac “jezykowo” i gdzie poparte to jest duza sprzedaza - merlin?

Pozdrawiam
Piotr

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Merlin.pl, Hoopla.pl, Empik.pl, Komputronik.pl . To jedne z większych i błędów leksykalnych w nich nie stwierdziłem. Generalnie z tłumaczeniem nie powinno być problemów gdyż wszystkie zwroty dla ecommerce w Polsce już przetłumaczono i większość sklepów ma to ujednolicone. W tej kwestii Ameryki nie odkryjemy :D

Z tego co próbowałem to można już na “żywca” przerabiać panel admina gdyż tam wszystko siedzi w XML , a polakom i tak wersja angielska panelu nie będzie potrzebna. Standard natomiast musi być dla frontendu a tu cały czas czarna dziura jeżeli chodzi o jakieś wytyczne. O ile na wykorzystają Zend_Translate (a tego jestem prawie pewien) to widać już kierunek , w którym trzeba się dokształcić smile.

PS. Piotrek, czy twój znaczek Magento Team oznacza, że firma w US o której wspomniałeś to Varien ? Czy jesteś jednym z naszych rodaków którzy są u źródełka smile ?

Magento Community
Magento Community

c.korsieko
Jr. Member

Total Posts:  2

To jest dobry pomysl. stosujemy go rowniez przy tlumaczeniu programow pod Apple. Mamy wspolna baze jezykowa oraz juz przetlumaczone rzeczy. Nazewnictwo wowczas mamy jednakowe.

Przy tak duzym przedsiewzieciu warto cos takiego stworzyc.

Co do systemu tlumaczen jestem najbardziej z xml ze wzgledu na elastycznosc. dodatkowo dobrze byloby gdyby ekipa magento miala to w i18n robione wowczas problemy ze standardami i inne by niemal zniknely.

Magento Community
Magento Community

WojtekK.
Jr. Member

Total Posts:  3

Witam,
moim zdaniem jedna z istotniejszych rzeczy będzie integracja magento z allegro. Myślę, że żaden “sieciowy” sprzedawca nie zrezygnuje z tego rynku.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

@WojtekK

A który wariant Twoim zdaniem będzie najbardziej korzystny (przynajmniej na początku):

1. pełna integracja API Allegro z Magento czyli zarządzasz exportami produktów, importami zamówień , szablonami aukcji z poziomu PA Magento

zalety:
-wszystko masz pod ręką
-szybciej wystawiasz aukcje
-śledzisz sprzedaż w raportach

wady:
- cena (wątpię aby ktokolwiek zdecydował się na bezpłatne udostępnienie takiego rozwiązania - zbyt dużo tu pracy i zachodu a znane jest podejście programistów do tematu smile )
- konieczność ciągłych modyfikacji wtyczki wraz z rozwojem Magento w wielu sklepach

2. Integracja podobna do Baselinker.com w przypadku osCommerce

zalety:
- łatwiej wprowadzać zmiany do API
- efekt skali w przypadku użytkowników co pozwala szybciej znajdować błędy i je usuwać
- możliwość rozłożenia kosztów stworzenia takiego rozwiązania na wiele sklepów

wady:
- użytkownik musi skakać po wielu panelach
- konieczność zapewnienia uptime na poziomie 101% smile

Oczywiście to tylko skróty myślowe gdyż każde rozwiązanie znajdzie swoich zwolenników, zależnie kto na to patrzy , Klient czy Dostawca modułu.

Pozdrawiam
Adam

Magento Community
Magento Community

stradi
Jr. Member

Total Posts:  21

Witam serdecznie,

odnośnie tłumaczenia oraz jednolitej terminologii to są do tego narzędzia smile

Zajmuję się tłumaczeniem praktycznie zawodowo i chętnie pomogę w koordynacji prac, a opcji widzę kilka.

Osobiście preferuje Tradosa 2007.

Pozdrawiam.

Magento Community
Magento Community

WojtekK.
Jr. Member

Total Posts:  3

@A.Piotrowski

docelowo, prawdopodobnie, powstaną obie wersje, ale ja nigdy nie używałbym wariantu 2

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest pełna integracja API Allegro z Magento, bez jakichkolwiek pośredników, istnieją takie rozwiązania dla osCommerce i jeżeli ceny dla Magento będą porównywalne to kupiłbym takie rozwiązanie

pozdrawiam,
WK

Magento Community
Magento Community

jemoon
Sr. Member

Total Posts:  128
Gdansk, Poland

witam,
wszystkich zainteresowanych modulem allegro dla magento zapraszam tu: Moduł integracji allegro z Magento

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top
Page 2 of 2