Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Co jest konieczne na początek, aby zacząć używać Magento w Polsce? 

piotrekkaminski
Magento Team

Total Posts:  73

Witam

Jak sądzicie, co musi znaleźć się w Magento żeby dało się wykorzystać je w Polsce - nie mówię o “bajerach” ale o :
- tłumaczeniu
- obsłudze ogonków (czy gdzieś mieliście z tym problem?)
- dostosowaniu do polskiego standardu adresów
- waluty, systemy płatności : paypal - na pewno.  allpay? e-card?, za pobraniem
- przesyłki (poczta polska? co jeszcze)
- czy widzicie potrzebę sklepu z wieloma walutami? jak z kursem (skąd brać automatycznie?)
- podatki, faktury
- integracja z zewnętrznymi systemami:
- obsługa klientów
- faktury, platnosci
- magazyn

Czekam na rozsądne głosy smile

Pozdrawiam
Piotr Kaminski

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

qrczak
Jr. Member

Total Posts:  8

1.  tÅ‚umaczenie - to na pewno, zresztÄ… można jakoÅ› sie podzielić tÅ‚umaczeniem, żeby to szybciej poszÅ‚o
2. obsługa ogonków - chyba jest z tym problem (chyba - bo nie mam pewności). Podczas zabawy z Magento na lento.pl, przy próbie wpisania do nazwy produktu słowa “Grzegrzółka” wyskakuje błąd (za długi, żeby go tu cytować, jak ktoś chce to mogę podesłać sam nie jestem programistą)
3. dostosowaniu do polskiego standardu adresów - też by było miło

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Magento Team

jezeli jest to ten sam blad ktory ja widze, to jest to problem uprawnien na serwerze do zaladowywania plikow, a nie cos zwiazanego z polskimi literkami

dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam
Piotr Kaminski

Magento Community
Magento Community

S.Kacperski (Gekosale.pl)
Member

Total Posts:  38
Warsaw

Zaraz po tym jak skończymy pisać dokumentację graficzną dla Magento bierzemy się za Lento, Polską wersję.

Mamy gotowa na dzień dzisiejszy dostawę w połowie smile

Musimy zrobić tłumaczenie, dostawę i płatności na dobry początek. Myślę, że do końca przyszłego tyg. się wyrobimy.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Total Posts:  152

Hmm. qrczak, faktycznie sypie się upload na Lento. Kewstia uprawnień na aserwerze. Poprawimy niebawem. Nie jest to w każdym bądź razie związane w Grzegżółką smile

@piotrek

Na start idzie platnosci.pl i Allpay.pl z systemów płatności. Wysyłki są już gotowe (Poczta Polska wg tabeli i Kurier opłata stała, tabela będzie niebawem). Faktur z pewnością nie dodamy bo ich aktualnie nie ma nawet w Magento.

- czy widzicie potrzebę sklepu z wieloma walutami? jak z kursem (skąd brać automatycznie?)

Wystarczyło dodać walutę w phpMyAdminie i ona też zaktualizuje się automatem .

Wiele jeszcze dojdze zapewne w kwestii dostosowania Magento , ale od czego my jesteśmy smile

Magento Community
Magento Community

qrczak
Jr. Member

A.Piotrowski (Lento.pl) - 02 September 2007 11:17 PM

Nie jest to w każdym bądź razie związane w Grzegżółką smile

Mea culpa, miało być oczywiście - Gżegżółka smile

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Magento Team

Bardzo proszę o dopisanie tutaj http://www.magentocommerce.com/wiki/Poland-Ecommerce-Regulations/ co wiecie o specyficznych regułach związanych ze sprzedażą w polsce. Ułatwi to nam podsumowanie najbardziej potrzebnych zmian do dostosowania sklepu do europejskich warunków.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Piotrek. Nie jestem pewien czy REGON jest wymagany na fakturach krajowych. Nie spotkałem się przynajmniej nigdy z taką koniecznością. Na vat.pl (http://www.vat.pl/pages/i/133.php) równiez nic o tym nie jest wspomniane. Mógbyś to jakoś potwierdzić bo może masz inne źródło niż ja smile

pzdr
Adam

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Magento Team

No właśnie, dlatego napisałem że nie jestem pewien. Dobrze żeby wypowiedział się właściciel jakiegoś sklepu. Znasz jakiś? Ja nie zajmowałem się żadnymi sklepami w Polsce, więc nie znam polskich przepisów.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

No my na codzień zajmujemy się sklepami smile. Spytam małżonkę szanowną gdyż ona prowadzi 2 i sprzedaje również za granicę. Wraca dzisiaj w nocy to jutro dam odpowiedź.

PS. Przeczytałem Twój post w którym określiłeś się jako niezły tłumacz. Na pewno Twoja pomoc będzie nieoceniona przy tłumaczeniu Magento. Czy zechcesz się przyłączyć do ekipy Lento ? smile

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Magento Team

Dzięki za odpowiedź.

Niestety nie mogę się przyłączyć do ekipy Lento, kiedyś wyjaśnię dlaczego.
Jednak jestem zdecydowanie zainteresowany “spolszczeniem” i dostępnością Magento.

Pozdrawiam
Piotr

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Ok. W takim razie liczymy na Twoją pomoc. W grupie pójdzie dużo szybciej.

PS. Mam nadzieję, że Twój brak chęci do przyłączenia nie jest związany personalnie z którymś z nas smile

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Magento Team

nie, to zupelnie inny powod smile

Ja na codzień zajmuje sie sklepami, ale w US i od strony programistycznej, wiec mam marne pojecie niestety na temat tego co w polskim sklepie jest potrzebne.

Magento Community
Magento Community

piotrekkaminski
Magento Team

Dowiedziałem się, że pewnie jutro pojawi się dokładniejsza informacje na temat zgrania tłumaczeń i strony technicznej, więc trzeba poczekać.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Ja gadałem z Myrthem (Moshe) i udało mi się wyciągnąć od niego , że akualnie sposób tłumaczeń ma najwyższy priorytet. Nie wiadomo jednak na co się docelowo zdeycdują gdyż tłumaczenia można robić w Magento zarówno w xml (atrybut translate) jak i za pomocą __() . Sam jestem ciekaw , którą metodę wybiorą no i czy zastosowanie będzie miało csv czy inna metoda Zend_Translate smile

Magento Community
Magento Community

qrczak
Jr. Member

Co do tłumaczenia, to jeśli będzie rozbite na kilku tłumaczy przydała by się osoba, która by nadzorowała jednolitość słownictwa. Albo może zrobić jakiś słowniczek z którego tłumacze korzystaliby pod czas prac i którego powinni się trzymać. Co wy na to?

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2