Magento Forum

Page 1 of 2
Ýlk mesaj benden olsun

Preudomme
Jr. Member

Total Posts:  11

Herkese selam, Magento ile ilgilenen tüm Türk kullanýcýlar buraya.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

sempsteen
Jr. Member

Total Posts:  4

bu projeyi yaklaşık bir aydır takip ediyorum. zend framework üzerine kurulu olması büyük avantaj ve magentoyu geliştiren ekibin de hakkını verdiğininden eminim. umarım oscommerce i tarihe gömer, php dünyasının bu kalitede, RIA mantığında üretilmiş ve açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılıma gerçekten ihtiyacı vardı. hayırlı olsun.

Magento Community
Magento Community

Sinan Ata
Jr. Member

Total Posts:  1

Selamlar, bakalým kurcalýyoruz magentoyu wink

Magento Community
Magento Community

Preudomme
Jr. Member

Total Posts:  11

Ben de yaklaşık 1 aydır düzenli takip ediyorum. Öncelikle incelemeye fırsat bulabildiÄŸim kadarıyla ÅŸu haliyle (klasör yapısı vs) sıkı bir dokümantasyona ihtiyaç var. Bir de zend framework hakkında pek deneyimli deÄŸilim, onun da özelliklerini böylece öğrenmek gerekecek. Magento’nun ilk bakışta en beÄŸendiÄŸim yönü InnoDB tablolar ile transaction kullanması bu sayede rollback yapılabilmesi. Ciddi e-commerce uygulamalarında olması gerektiÄŸi gibi. Zaten oscommerce veya türevleri gibi transaction kullanmayan paketleri nasıl güvenle kullanıyorlar anlamış deÄŸilim. Her an paralar havaya uçabilir yani. Sırf bu yönüyle bile magento ilgiyi hak ediyor.

Design paketleri, lokalizasyon ve diÄŸer teknik detaylarla ilgili dokümantasyon hazırlanıp ÅŸu an görünen bug’lar temzilenir, kullanıcılardan da contribution’lar yaÄŸmaya baÅŸlarsa tadından yenmeyen bir açık kaynak uygulama olacak gibi görünüyor.

Magento Community
Magento Community

impetus
Jr. Member

tam da bugunlerde bir online ticaret yazilimina ihtiyacim var. Magento nun hem ziyaretçi hem de yonetici arayuzlerini inceledim ve hayran kaldim. Ucretsiz acik kaynak kodlu bir yazilim olmasi ise ayri bir cazibe unsuru. efenim kendim asp ile biseyler yapan bir web programcisiyim. ve bunun gibi PHP uygulamalrinmi gorunce ne luzum vardi ASP ogrendim diye dusunup duruyorum.

Eger ki bizim bankalarin sanal POS larini entegre edebilecegimi bilsem bugun kullanmaya baslarim bu yazilimi. Bu konuda ucreti mukabilinde bana yardim olabilecek arkadaslar adresinden benimle irtibata gecebiliriler.

Magento Community
Magento Community

Gardian
Jr. Member

insallah ıyı gıder vu script gercekden cok ıyı bır sıstem acaba temaları nasıl yukluyoruz ve tema bulan var mı

Magento Community
Magento Community

dexigner
Jr. Member

kullandığı platform ve kod yapısı olarak bence benzersiz.

Ancak ÅŸu an için tek sorun; güvenlik ve banka poslarının entegre edilmesidir. Sanırım o da kısa zamanda türk develepor’lar tarafından çözülür smile)

Magento Community
Magento Community

imagine
Jr. Member

Total Posts:  2

dexigner ne işin var senin burda :D her yerde çıkıyon karşıma yaw haha

Magento Community
Magento Community

Samet Ata
Jr. Member

Bir calısma grubu kurup başlasak türkçeleştirmeye?

Magento Community
Magento Community

Asım ENCÜ
Jr. Member

ArkadaÅŸlar ben ufak ufak baÅŸladım türkçeleÅŸtirmeye.. Ama daha başındayım… Kısım kısım bittikçe sizinle burdan paylaşırım.. Åžimdiden hepimize kolay gelsin..

Magento Community
Magento Community

juron
Jr. Member

Total Posts:  18
Istanbul / Turkey

Çok başarılı bir yazılım olmuş fakat acilen Türkçeleştirmemiz gerek ki işimize tam anlamı ile yarasın. Bende bir yandan Türkçeleştirip geliştirmek için uğraşıyorum. Takım halinde çalışırsak daha verimli olacağına inanıyorum. Msn adresim:

Sevgiler.

Magento Community
Magento Community

juron
Jr. Member

Istanbul / Turkey

ArkadaÅŸlar frontend’in büyük bir bölümünü türkçeleÅŸtirdim fakat XML dosyalarını türkçeleÅŸtirirken yazdığım kelimelerdeki türkçe karakterler problemli çıkıyor. XML dosyalarındaki bu encoding problemini nasıl gideririm?

Sevgiler
Kutay

Magento Community
Magento Community

supermeg
Jr. Member

XML dosyalarının içeriÄŸi hariç dosyanın fiziksel yapısının encodinginden kaynaklanıyo olabilir sorun…

Bi de türkçeleştirmek için dil dosyası falan mı var bi yerlerde ben arayıp arayıp bulamadım..

e-ticaret konusunda çok cahil sayılırım ve bir e-ticaret uygulaması geliÅŸtirmem gerekiyo.. magento ÅŸu ana kadarki geliÅŸtirilen yönüyle ihtiyaçlarımı karşılıyor ve beni bi dünya kod yazmakdan kurtarıyor.. fakat sanal pos entegrasyonu nasıl yapılabilir.. ya da magento’yu geliÅŸtirmeye / deÄŸiÅŸtirmeye çalışmak ne kadar mantıklıdır? neticede kendi istediÄŸim hiçbir Opern Source’in birebir kullanılması deÄŸil, isteklerim doÄŸrultusunda geliÅŸmesidir..

Yani magento ile tek başıma uğraşmaya başlayayım mı kendim için? Yoksa gelişime kapalı mıdır (yapısı itibartiyle)

Çok karışık ama şu ana kadar içime sinen tek E-Ticaret yazılımı da bu smile)

Magento Community
Magento Community

juron
Jr. Member

Istanbul / Turkey

Magentonun maalesef bi dil dosyası yok o gördüğün yüzlrce dosyanın hepsini editlemen gerekecek Türkçesi için. Maalesef dil problemleri çok fazla..

Örn. ürün açıkmasıma türkçe karakter girdiğinde türkçe karaktere kadar olan bölümü alıyor sadece. Bir çok sorun şu anda mevcut.

Fakat Magento çok başarılı bir sistem bilinenin çok dışında özelliklere sahip şimdiden magento ile uğraşmaya başlamanın ileride büyük avantajlar getirecegini düşiünüyorum. Sanal pos konusuna henüz girmedim, diğer bölümleri bitirene kadar ecnebi birilerinin sanal pos entegrasyonu hakkında birşeyler yapacağını ümit ediyorum. YTL konusunda da sıkıntısı var.

İlerleyen günlerce anlayacağız bakalım..

Magento Community
Magento Community

fsakbas
Jr. Member

Çalışmlarınız için teÅŸekkürler fakat yukarıda belirtildiÄŸi gibi takım halinde çalışırsak daha iyi olabilir. EÄŸer görev paylaşımı yaparsak çok daha kısa sürede Türkçe’ye uygun hale getirebiliriz. Yardımcı olmak isterim msn : fsakbas (at) msn.com

Magento Community
Magento Community

dteamturkey
Jr. Member

Total Posts:  6

arkadaşlar bu scriptin tr ye cevrilmesi ve de tr bankalarının sanal pos alt yapısına uyarlnaması benim için önemli, bu işi yapabilcek veya hızlanmasını sağlayabilecek birileri varsa ben maddi destek sağlamaya hazırım.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2