Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Home Page Blank

justme
Jr. Member

Total Posts:  1

Salut,

Am instalat de curand magento 1.1.1 si 1.1.2 ,dar acceasi problema.
Meniul din stanga lipseste.am atasat o poza pentru mai multe detali.

Ai vreo idee despre asta?

Multumesc

Image Attachments
magento 1.1.2.jpg

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

optick
Member

Total Posts:  34
Brasov, Romania

salut,

produsele ti le afiseaza ? sau pagina este asa cum o vad eu in screenshot-ul de mai sus ?

Magento Community
Magento Community

Alex Szasz
Jr. Member

Total Posts:  21
Romania

Nu stiu daca te-ai prins intre timp (post-ul e destul de vechi - 4 saptamani) dar totusi iti raspund.

In mod default meniul nu se afiseaza in partea stanga pe homepage. La instalare pagina principala este setata pe template-ul 2coloane-bara dreapta. Asta inseamna ca se va afisa text in partea stanga si o coloana cu cateva box-uri in dreapta.

Alex Szasz

Magento Community
Magento Community

razvanaldo
Jr. Member

Total Posts:  5

Salut,

Nu e nici o problema cu instalarea, doar ca nu ai instalat sample data si astfel nu ai nici o categorie/produs. Pe site-ul Magento gasesti pentru download niste produse si categorii demonstrative si gasesti si modalitatea de instalare (copiere), in sectiunea download.

Razvan

Magento Community
Magento Community

andreycosmin
Jr. Member

Total Posts:  7

acelaslucru intampin si eu am adaugat si categorii si produse dar nu le afiseaza decat daca le caut cu search nu apare meniu in partea stanga cine ma poate ajuta???

Magento Community
Magento Community

optick
Member

Total Posts:  34
Brasov, Romania

la System->Manage Store uitate daca ai la magazin setat “Root Category “. Acolo trebuie sa pui Default Category sau cum se numeste categoria ta principala.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top