Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Problém s přechodem na verzi 1.1

K.D.
Member

Total Posts:  32

Ahoj,

zaktualizoval jsem si magento na verzi 1.1 - bohužel mi ale spousta věcí nefunguje.. Například nelze přidávat nové produkty, nelze editovat již vytvořené produkty.. Ve frontend se nelze dostat do košíku.. Všechny tyto akce mi vyhodí nějakou chybu.. (klidně to sem pak všechno nakopčím..)

Má někdo podobné problémy?? Popřípadě přechod na verzi 1.1 nezpůsobil žádné problémy??

Díky

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Total Posts:  445
Brno | London | Los Angeles

Zdarec,

přečetl sis tohle?

1. http://www.magentocommerce.com/blog/comments/magento-11-is-here-1/
2. http://www.magentocommerce.com/wiki/upgrading_magento_themes_for_the_latest_releases

Magento Community
Magento Community

K.D.
Member

ÄŒetl jsem to až teď.. hmm to je mi prd platný, navíc moje angličtina je dost mizerná.. Asi to celé pÅ™einstaluju - žádné ostré data tam nemám..  PÅ™edpokládám, že když to nainstaluju celé znovu, tak že tam nebudu muset nic upravovat z toho co jsem četl v tom druhé odkazu..

Sílu a zdar při práci s magentem wink

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

No v podstatě to říká tohle:

1. zazálohuj obchod, kterej máš online
2. nainstaluj si zálohu např. na lokál
3. běž do sekce Magento Connect Manager a přihlaš se
4. Nastav Settings => Preferred state => Stable
5. Vyber Upgrade pro Mage_All_Latest balík a klikni na Commit changes, pak na Refresh
6. Hotovo, nainstalováno, můžeš zkusit, jak se povedlo ...
7. Jestli je všechno OK, tak to můžeš udělat naostro ...

Tolik k vlastnímu upgradu na verzi 1.1.1.

Další stejně důležitá věc je v druhým odkazu, a to především, jestli sis už začal dělat vlastní šablonu. V nové verzi přibyly nový soubory, a nějaký taky ubyly. Všechny změny jsou tam detailně popsaný, ale pokud nemáš fungující obchod a nebo vlastní šablonu, tak to radějí opravdu celý smázni a nahoď kompletně novou verzi - bude to jednodušší wink

Magento Community
Magento Community

K.D.
Member

ahoj Martine, díky za překlad grin instalaci jsem provedl přímo na serveru, ale jinak dle návodu.. výsledek viz výše.. grin

každopádně už to mám přeinstalované .. (naštěstí jsem nestačil ani hrábnout do šablony)

Nevíš náhodou jestli templates magento modern je s verzí 1.1 kompatibilní?

Díky

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Zdarec, tak to se máš. Já mám kompletní vlastní téma s různýma úpravama kódu, takže mi to nějakej čas zabere ... což zase tak moc nevadí, alespoň to bude mezitím víc odladěný wink

Jinak mám dojem, že Modern Theme ještě kompatibilní není protože:

Naposledy aktualizováno: 29. dubna 2008

Viz: http://www.magentocommerce.com/extension/146/modern-theme-for-magento-frontend-interface

Magento Community
Magento Community

martin_klima
Jr. Member

Total Posts:  7

Pokládám za užitečné upozornit, že při přechodu na verzi 1.1 nefungují dobře (alespoň některé) šablony pro transakční e-maily, poskytované v balíku překladu (magento\app\locale\cs_CZ\template\email\sales). Jedná se především o novou objednávku, kde chybí část kódu.
napÅ™.:

{{/depend}}
{{layout handle
="sales_email_order_items" order=$order}}

To má za následek, že se v mailu nezobrazují objednané položky.

Vzhledem k tomu, že v CZ balíku stejně nejsou šablony pro transakční emaily přeložené, je jedno řešení natahovat šablony originální (tedy smazat obsah výše uvedeného adresáře) nebo sesynchronizovat kód ve stávajících překladech s novými šablonami.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top