Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Zobrazení češtiny

lenco.j
Jr. Member

Total Posts:  1

Prosím vás o radu.

Stáhnul a nahrál jsem csv soubory na web a v nastavení zvolil výchozí jazyk Czech, ale stále se mi zobrazují popisky v češtině a v admin rozhraní v patičce chybí select pole pro výběr jazyk.

Děkuji.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

MKI-Miro
Jr. Member

Total Posts:  24

ja som si stihol najnovsie magneto dnes ze skusim a v ponuke v instalaci je cestina ale ajtak ide setko po ang tak instalujem dalej az som nainstaloval a nasldnes som nahrla slovencinu aj cestinu - cestina v zozname je ale ajtak ide setko po ang - a slovencinu v zozname vobec nemam hmmm

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Zdravicko,
s vyberem slovenciny netusim, ale ja mam posledni verzi a funguje mi v cestine dobre.
Pri instalaci jsem si zvolil nastaveni cestiny a pod, ale ta cestinu nedela.

Jeste je potreba mit prelozene csv soubory ty si pro cestinu muzes stahnout napr (http://svn.gooseman.cz/magento-czech/)
pro tyto soubory musis vyrobit adresar v app/locale cs_CZ a tam je nakopirovat.
Pak uz jenom zmenit jazyk v admin sekci na strance vlevo dole v rozbalovacim menu na cestinu.
Jeste je dobre restartovat cache - System - Cache management - Refresh All Cache

Pokud by to nepomohlo, klidne jeste napis wink

Magento Community
Magento Community

MKI-Miro
Jr. Member

Total Posts:  24

konecne sa mi to nejako podarilo mal som stiahnute zle subory to zato mi to neslo ....

jedna vec, niektore polozky niesu prelozene, este stale sa preklada ci kvoli tomu ze neje stable verzia sa neda prelozit ?

Magento Community
Magento Community

roymaster
Jr. Member

Total Posts:  14

MKI-Miro - 10 February 2008 12:44 PM

konecne sa mi to nejako podarilo mal som stiahnute zle subory to zato mi to neslo ....

jedna vec, niektore polozky niesu prelozene, este stale sa preklada ci kvoli tomu ze neje stable verzia sa neda prelozit ?

Překládá se wink

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Nevim, jak pro slovencinu, ale cestina je prelozena cela a jak uz jsem ted prochazel a blbnul s Magento, tak vsechno prelozeno rozhodne neni. I kdyz csv soubory josu. tudiz ostatni retezce museji byt natvrdo v modulech, coz bude na preklad dost pakarna, ale snad to prehodi do csv v idealnim pripade *.po.
Mimochodem chvilku bylo v screencast video na preklad, ale to uz zmizelo, nemate ho nekdo nahodou stazene?

Magento Community
Magento Community

koubas
Jr. Member

Total Posts:  20
Czech Republic, Hradec Kralove

Tady http://www.magentocommerce.com/group/blog/action/viewpost/236/group/166/ se píše, že od poslední verze (dnes už předposledni, neboť vyšla 0.8.x) se některý řetězce přemístily do jiných souborů. Není teda možný, že soubory český verze nebyly náležitě upraveny a proto se některé řetězce tváří jako nepřeložené? Podle pár blogpostů, co jsem četl, bylo věnováno hodně úsilí tomu, aby se dalo přeložit snad opravdu všechno.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak to není tak hrozné cheese v nové verzi 816100 je 3 612 řetězců. Takže když si člověk nechá prohučet strojový překlad (doplnění předchozích překladů) zbude nám nepřeloženo jenom 6,17% což představuje 223 řetězců.

>Koubas moc jsem to s těma diff nepobral a tak ti to raději až to přeložím pošlu jako zip a ty to do toho svn šoupni sám wink

Magento Community
Magento Community

koubas
Jr. Member

Total Posts:  20
Czech Republic, Hradec Kralove

Ja myslim, ze nebude treba. Jak si psal, ze pouzivas originalni soubory z aktualni verze, ktery pak doplnis pomoci tvych “po” kouzel, s kteryma zas ja nemam zkusenosti, tak to nejspis bude v poradku, pokud spravne chapu, jak to funguje. Good work wink

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top