Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

relatii 1 la n, m la n

nekosan
Member

Total Posts:  32

intrebarea mea este urmatoarea:

am un anumit produs, caruia doresc sa ii atasez anumite atribute (intr-un set)
de ex: pentru un produs “carte” vreau sa ii pot atasa autorul/autorii.

Stiu ca pot defini un atribut ca si multiselect si practic sa adaug autorii acolo, destul de simplu.
Dar pentru autori nu vreau sa stochez doar numele. (Unui atribut pot sa ii atasez doar un label, ca si camp de informatie, restul sunt configuratii pt backend/frontend). Ci vreau sa ii pot adauga/modifica si o imagine autorului precum si alte detalii. Deocamdata vad ca nu pot modifica asta la un atribut (sau ma insel?)

Sau stie cineva ce solutie sa folosesc? A mai intalnit cineva problema asta?

Sau poate ca singura solutie ar fi sa fac un modul customizat de backend prin care sa definesc autorii (gen definire/modificare produse). Insa in acest caz, cum pot sa mai atasez datele din tabela autorilor ca si atribut pentru un produs (si deci sa imi apara in lista de atribute)

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top